Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C, C++ és Python nyelveket...

C, C++ és Python nyelveket meg lehet útmutatókból tanulni olyan szinten, hogy munkát is találjak azzal a tudással?

Figyelt kérdés

Kizárólag Pascal tudásom van, amivel - mint ahogy észreveszem - jelentősen nehezebben tudok megtanulni bármilyen nyelvet, egyszerűen a Pascal egyszerűségét és logikus felépítését várnám vissza minden nyelvnél, azaz eddig csak a C nyelvet próbáltam, de hiába...

Lehet hogy nem is vagyok különösen tehetséges, mert sokminden nem ment anno a programozás-tanulás során, pl. Objektumorientált programozás, dinamikus listák (mutatózás)...

Milyen nyelvet érdemes megtanulni, amire még van kereslet és nincs OOP (vagy nem igazán)?

Grafikus fejlesztések nem érdekelnek (pl. Windows alá csili-vili program)...



2015. aug. 16. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

OOP nélküli nyelveket ma már csak nagyon kevés területen használnak, könnyen csak akkor helyezkedsz el egy ilyen nyelvvel, ha akkora mágus vagy, hogy mindenki téged akar.


Igen, meg lehet tanulni.

2015. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Pedig a Pascal baromi jó ugródeszka a többi nyelvhez, a C felépítésében baromira hasonlít rá, csak pár nyelvi elemben különbözik. Onnantól pedig, ha a C szintaxis már megy, jöhet a C++, Java, PHP, amit akarsz.

Az OOP nélkül meg nem fogsz piacképes tudásra szert tenni.

2015. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Habár én minidg is szakkönyv-párti voltam, a tutorialok inkább cska kiegészítésnek jól (mivel egy tutorialban jó eséllyel alig van megmagyarázva, hogy mi miért van, és sok fontos ismeret kimarad belőle), de nem az a lényeg, hogy honnan tanulod meg. Hanem hogy hogy tudod alkalmazni.

Továbbá: nem nyelvet tanulunk, hanem programozást. A nyelv csak egy eszköz.

2015. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az OOP manapság teljesen alap, de C-ben ugye pont nincs.

Pascal pedig alapnak teljesen jó.

2015. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

meglehet de szakirányú papírok nélkül nehéz lesz...

C/C++ esetén azért ha munkát szeretnél többnyire papírt kérnek róla.

Amúgy nem nehéz elsajátítani az alapokat, nekem fél év alatt sikerült használhatóra,

C++ -ban a plusz dolgokat időigényes eslajátítani, mert van belőle dögivel.

2015. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért azzal nem értek egyet, hogy nem nyelvet hanem programozást tanulunk. Attól, hogy tudsz programozni nem fogod tudni a nyelv sajátosságait. Ahogy attól, hogy tudsz X nyelvet nem fogod tudni Y nyelvet is.
2015. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A C nyelvet igenis keresik, csak az infókarokon végzettek nem alacsonyodnak le hardver szintre, és ezért feleslegesnek tartják az egészet.


A drivereket és a kerneleket, még a windowsét is folyamatleíró nyelven készítik, mert itt jobban ki lehet használni a rendelkezésre álló erőforrásokat. Nem fogod elhinni, de az OOP-t az autóiparban is csupán tesztelésre használják, a kész programokat C-ben írják.

2015. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előzőleg írt válaszokat.


Útmutatókat tudna valaki ajánlani, amely alapján érdemes nekikezdeni?

Természetesen tudom, hogy ez csak bizonyos szintig vezet el és a lényeg az, amit az ember kipróbál és magától jön rá, azok a dolgok mindig jobban megmaradtak nekem is.

Ennek ellenére nagyon jól jönne, mivel nincsenek alapjaim...

A "tanuljuk meg a C nyelvet 24 óra alatt" mennyire hatékony?

Bármilyen útmutató érdekelne, különösen olyanok, amelyek a neten fellelhetőek. Angol nyelvű is jó lesz.

2015. aug. 17. 06:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt egy kis összehasonlítás, C - C++:


[link]

2015. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
C, C++ és Python: Ez egy nagyon jó összeállítás. Gyakorolj sokat! A felvételen nem a papírjaidat, hanem a tudásodat fogj nézni.
2015. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!