Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a relációs adatbázist,...

Ezt a relációs adatbázist, hogyan kell létrehozni? Csak a tablákat kell megcsinálni vagy össze is kell kötni őket?

Figyelt kérdés

A feladat:

Adottak a következő adatok:

tanuló:azonosító, név, kor

osztály:azonosító, osztályfőnök, tanulók száma

tanár:név, osztály ahol tanítanak, kor


Készíteni kell egy relációs adatbázist.


Namostmár én csupán annyit tudok, hogy a relációs adatbázis táblázatokból épül fel. De nem erőst értem mit is kéne csinálni. Gondolom létrehozni a táblázatokat...össze is kéne kötni őket? Plusz információ nélkül lehetséges?


2015. aug. 19. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha nincs odaírva, akkor nem kell összekötni.. Meg amúgy is, ezeket a táblákat melyik oszlopok alapján kötnéd össze ?
2015. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Éppen ez volt az én kérdésem is, hogy lehetséges összehuzigálni valamit plusz információ nélkül?
2015. aug. 19. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges.
2015. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem akarom leírni a relációs adatbáziskezelés alapvető szabályait, ezt a suliban, ahol tanulsz kellene elmondaniuk a tanároknak.


[link]


De a legegyszerűbb, ha elindítod a Microsoft egyik programját, az Access-t... ...ahol egyszerűen létrehozhatod a táblákat, sőt egyszerűen össze is kötheted őket valamely KULCS mező által!


A "tanuló"-táblát az "osztály"-táblával az "azonosító" kulcs mezőn keresztűl!


Az "osztály" táblát a "tanár"-táblával az "azonosító" és az "osztály, ahol tanítanak" mezők által.


tanuló(azonosító, név, kor)

osztály(azonosító, osztályfőnök, tanulók száma)

tanár(név, osztály ahol tanítanak, kor)


...ahol az "azonosítók" egyedi mezők (kulcs-mezők), az "osztály, ahol tanítanak" egy külső kulcs, ami logikusan az "osztály"-tábla "azonosító"-mezőjével egyezik meg (hiszen így tudod összekapcsolni), viszont a "tanár"-táblának is kell lennie egy kulcs mezőjének, ami egyértelműen azonosítja az összes rekordját (sorát), mivel lehet két azonos nevű tanár, sőt azonos korú tanárok is lehetnek, így érdemes mesterséges kulcsot létrehozni, ami mondjuk egy számláló típusú "azonosító"-mező


Nagyjából le is írtam a megoldást... :-)

2015. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi...
2015. aug. 19. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban, a relációs adatbázis táblákból és azok kapcsolataiból áll. Szóval ha definíció szerint nézzük, akkor a "relációs adatbázis" a kapcsolatokat is magában foglalja.
2015. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!