Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan parancs sor vagy...

Van olyan parancs sor vagy program ami altal a gep ki kapcsol?

Figyelt kérdés

Nos igen tudom hogy van de nekem meg kellene valami oda egy olyan dolgok hogy a gep akkor kapcsol ki ha az egert mondjuk 10percig nem mozditottam meg es akkor fogja magat a gep es mondjuk szamol 2 percet es ki kapcsol.

Ha valaki tud ilyen programot vagy esetleg valaki tud ilyen programot irni azt meg koszonnem.



2015. aug. 21. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:

> Van olyan parancs

> Nos igen tudom hogy van

Ügyesen meg is válaszoltad magadnak a kérdést.


Ez az igazi feladat:

> a gep akkor kapcsol ki ha az egert mondjuk 10percig nem mozditottam


Első körben meg kéne nevezni az oprendszert, még az sem kizárt, hogy beépített funkció is van erre.

2015. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű shell scripttel biztos, hogy megoldható.
2015. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Win7 ultimate

igen van erre be epitett dolgok ha jol tudom mert ha bizonyos ideig nem csinalok rajta semmit akkor el feketdig a kepernyo szoval piheno allapot es piheno allapotban all talan 1 orat es ki kapcsol de csak zarolassal

szoval a gep meg all es ha el inditom ami addig ment az minden elindul na de nekem ugy kene hogy ne legyen piheno allapotja es mondjuk fel ora eger nem mozditas utan a gep kikapcsoljon ugy mintha en kapcsolnam ki

2015. aug. 21. 11:44
 4/10 A kérdező kommentje:

Na es valaki tudna esetleg egy ilyen programot irni ?

A leheto leg egyszerrubben is eleg.

2015. aug. 21. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:

UNIX shell-t tudom használni, Windows-t nem igazán.


[link]

Kell valami, ami figyeli, hogy mennyi ideje nem nyúltál hozzá, ami adott idő elteltével futtatja az alábbi sort:

"shutdown.exe -s"

2015. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SimkoL ***** válasza:
Globális keyboard és mouse hook - WIN API -. A vírusirtó fogja szeretni :)
2015. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kernel drivert írsz akkor nem piszkálja a vírusirtó. Bár nem tudom erre ki fog olyat írni :D
2015. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 coopper ***** válasza:

Sziasztok.


Nem kell semmiféle programot irni (esetlegesen egy batch fájlt - de ez sem szükséges feltétlenül) mivel minden megoldható a windows adta lehetőségekkel :



A következő a módszer :



1. Állitsd be a képernyőkimélőt, hogy 10 perc után induljon el :

Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\Személyre szabás -> Képpernyőkimélő (kép: [link] )


2. Aztán az energia beállitásokat állitsd 15 percre vagy kapcsold ki (a képernyőre is és az alvó állapotra vonatkozóan is - bár mondjuk ezt nem biztos, hogy bántani kell, de amig teszteled addig tedd meg) a képernyőkimélő beállitásainál is ott van, de a vezérlőpultból is elérheted :

Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Energiagazdálkodási lehetőségek\Sémabeállítások szerkesztése


3. Inditsd el a gpedit.msc (Futtatás/keresés : gpedit.msc), válaszd a következőt :

Számitógép konfigurációja\A windows beállitásai\Biztonsági beállitások\Helyi házirend\Naplórend és itt a másik oldalt lévő "Bejelentkezés naplózása"-ra 2x kattintás és pipáld be a "Sikeres" és "Sikertelen" négyzeteket. OK-ézd le és zárd össze a gpedit.msc (Kép: [link] ) - ezzel a képernyővédő indulása/leállása belekerül az eseménynaplóba (tehát naplózva lesz - eddig nem volt naplózva).

Ennek kódja a windows Eseménynaplóban : Képernyőkimélő indulás : 4802, Képernyőkimélő leállás : 4803.

Ezekre a kódokra lehet irni ütemezett feladatot a feladatütemezővel :


4. De először ird meg (pl. jegyzettömbel) azt a Batch fájlt amit elinditva kétperces késleltetéssel leállitja a windowst (pl. Indit.cmd néven) szerintem ezt kell bele irni :

shutdown.exe –s –t 120


5. Feladatütemezőt elinditod : Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Felügyeleti eszközök -> Feladatütemező. Először válaszd bal oldalon a "Feladatütemező Könyvtár"-rat, majd jobb oldalon jobb egér és Új Feladat létrehozása menüpont (kép: [link] ) :

5.1 Az Általános fülnél adsz neki egy nevet (Kép: [link] ), majd továbblépsz "Inditás" fülre.

5.2 Válaszd ki, mikor történjen meg a "dolog" : Eseménynél -> Egyéni -> Eseményszűrő gomb -> Válaszd a Windows\Bizintonság-ot és Ird be a kódot : 4802 (kép: [link] )

5.3 A következő fül a "Müveletek" Itt : Új gomb -> Program Inditása és tallózással megkeresed neki a 4. pontban megirt Batch fájlt (kép: [link] )


Készen vagy.


Ha mindent jól csináltál ,akkor ha 10 percig nem csinálsz semmit sem a gépeddel, akkor elindul a képernyővédő - de ezzel egyidőben a feladatütemezőn keresztűl - elindul a megirt Batch fájl is ami 120 másodperc múlva kikapcsolja a gépet.


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
coopperr által javasolt módszer valóban célravezetőbb, ha pedig épp odaérnél a géphez és már elindult, akkor a shutdown -a visszavonja.
2015. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SimkoL ***** válasza:

Basszus coopper, hogy nem jutott eszembe a képernyővédő, pedig azt már írtam Delphi-ben és még itt kértem Win 7 Win 8 tesztet http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_.. Abba bármi 'beírható'.

Látszik öregszem és felejtek :(

2015. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!