Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet játékot programozni?

Hogy lehet játékot programozni?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem tanulni, de még Windows Form Application-ban készült egyszerű programok szintjén állok. (C#)


De hogy fog összeállni egy játék?

Egy teljesen egyszerű, rendes, ablakban megjelenő 2D-s játék. Mondjuk egy platformer game.


Milyen project típust kell választanunk. Tudom türelmesen kell tanulnom, de erre azért kíváncsi vagyok.


Köszi a válaszokat.



2015. aug. 22. 13:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Példa : Super Mario
2015. aug. 22. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:
Először is meg kell tervezni. Olyan kis részekre kell lebontani, amiket a programozók már megértenek, és tudjuk, milyen grafikák, zenék kellenek hozzá. Ezután következik a részek megírása, grafikák, zenék elkészítése. Közben a programozók tesztelgetik is a saját részüket, néha összetéve nagyobb részeket, és az egészet tesztelik. Ha valami nem jó, akkor igyekszenek kijavítani, de a határidő közeledtével már csak a fontosabb, bosszantóbb hibákat javítják. A többit megpróbálják kikerülni, vagy feathure-ként hasznosítani; ezt mellékelik is a felhasználóknak. Aztán jön a hosszú távú támogatás, a felhasználót zavaró hibák javításával, a következő verzió kifejlesztésével együtt.
2015. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De pontosan milyen részletekről van szó?


[link]


Alapvetően ha neki szeretnék állni egynek (most még nem), akkor mit kell kiválasztanom?

2015. aug. 22. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Unity az egyik legnépszerűbb motor/IDE, használni sem nehéz, ha megy a C#. [link]
2015. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Még nem tartok ott, de azért köszi :)
2015. aug. 22. 15:18
 6/12 anonim ***** válasza:

De pontosan milyen részletekről van szó?


Az az adott játéktól függ. Kell például pálya, szereplők, eszközök.

2015. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ha én például szeretnék egy pályát. Azt hogy csináljam meg? Vagy játékot csak is kizárólag egy motorral lehet elkészíteni?
2015. aug. 23. 13:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Írhatsz saját motort, de az nem egy emberes munka.
2015. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgylátom a motiváció megvan, már csak fel kell ébredni az álomból... :-)


Most visszagondoltam, hogy én hogyan csináltam játékokat, vagy más programokat.


1.: kezdetben emlékszem sok volt a fölösleges sallang a programjaimban, képes voltam reggeltől estig, meg estétől reggelig monoton módon írni a több száz, vagy ezer sorokat. Nem ismertem a fáradságot. Meg az optimalizált forrásokat sem... :-)


2.: később már okosabban, tanulva a hibákból csináltam különböző programokat. Ekkor már voltak olyan játékok, amelyeknél mellékprogramként létrehoztam képszerkesztőt, vagy pálya-editort, külön a játékhoz vagy abba beleépítve.


3.: majd rájöttem, hogy sok programomban ugyanazok az ellemek mutatkoznak, így elkezdtem felépíteni különböző nyelveken (Assembly, Pascal, C, Java, WebGL, PHP, stb...) motorokat, amelyek folymatosan bővültek az évek során az újabb-és-újabb lehetőségekkel, amelyek az újabb projektekben megjelentek.


Nos röviden így tudnám felvázolni egy programozó életpályáját... :-)


Manapság olvasnak a gyerekek egy-egy számítógépes játékújságban különböző játékokról, és megtetszik nekik, és azt gondolják, hogy "óóó ilyet én is akarok csinálni"... ...vannak persze különböző játékkészítő programok is, amelyekkel sablon-dolgokat lehet csinálni, valakinek az is bőven elég. (sokan azt hiszik, hogy így készülnek a játékok, hogy kattintok 1-et, 2-őt, úgy is lehet..., de pl számomra izgalmasabb egy játékkészítő programot csinálni... :-))

2015. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én a kreativitásomat szeretném kiélni. Nem akarok komoly, 3D-s, élethű játékokat csinálni, csupán egyszerűbb, ám annál szórakoztatóbbakat. De ettől még messze állok, most már csak tanulok szorgalmasan és egyszer megvalósítom :)
2015. aug. 23. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!