Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Perl, PHP, vagy Javascript?

Misisanta kérdése:

Perl, PHP, vagy Javascript?

Figyelt kérdés
El akarok kezdeni egy dinamikus weboldalt, de nem tudom, milyen nyelvet használjak. Melyiket javasoljátok? Olvastam, hogy a PHP szerveroldali, míg a Javascript kliensoldali nyelv. És a Perl?

#javascript #weboldal #php #perl #dinamikus weboldal #szerveroldali programnyelv #kliensoldali programnyelv
2015. aug. 28. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

JavaScript-nek van már szerveroldali része is (NodeJS).


A Perl szerveroldali nyelv.

2015. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kérdést sem igazán értem.
2015. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#2 Az a te bajod haver. :)
2015. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerveroldalon millió dolgot használhatsz, PHP, Ruby On Rails, Node.js(JS) és .NET(C#) a legnépszerűbbek.

Adatbáziok és lekérdezőnyelveik: MSSQL, MySQL, Oracle, NoSQL(pl. mongodb)


Vannak gyakran használt stack-ek is, pl. "LAMP" - Linux, Apache, MySQL, PHP, de természetesen azt használsz, ami jól esik.


Kliens oldalon meg természetesen HTML + CSS + JS.

2015. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Drone007 ***** válasza:
53%

Dinamikus weboldalak készítéséhez kell egy jó kliens oldali nyelv. Ez lehet akár a Perl, vagy a PHP is (bár az utóbbi javaslom, sokkal inkább célnyelv és nagyobb a támogatottsága), de ezek mellett a javascript is fontos, hiszen egy modern weboldal nagyon sokban támaszkodik a javascript nyújtotta lehetőségekre.


Ugyanakkor nem csak erre van szükség, ha webfejlesztésre szánod el magad. Nagyon fontosak az alapok (html, css), és egyéb technológiák, szemléletek megismerése is fontos (sql, oop, mvc,...)

Nagyon fontos, hogy a szerveroldali programozáshoz szerver kell. Nem elég megírni programot php nyelven, kell egy szerver, ami a php fordítóval értelmezhetővé teszi azt a böngésző számára. Erre vannak a lamp vagy windows alatt a wamp vagy xampp csomagok.

2015. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Drone007 ***** válasza:

"Dinamikus weboldalak készítéséhez kell egy jó szerver oldali nyelv"

bocs elírtam :)

2015. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A LAMP stackről hallottam, csak a PHP-vel az a bajom, hogy az Apache valamiért nem fut.

A NodeJS mennyire támogatott a PHP-hez képest(adatbázishoz SQL-t használnék amúgy, kliensoldalhoz meg HTML + CSS + Javascript)?

Csak a szervez oldal nem tiszta...Perl, vagy Ruby, akkor itt van a NodeJS...

2015. aug. 29. 14:23
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem magasan a node a kedvencem, de a PHP elsőre szerintem érthetőbb lenne, valami egyszerűbb MVC framework-kel(Kohana). Adatbázis támogatás a népszerűbb adatbázisokhoz van benne.

Egyébként Apache helyett én nginx-et ajánlom, de a dokumentáció bújása nélkül egyikkel sem fogsz messzire jutni.

2015. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy értesz-e legalább alapszinten a HTML-hez, illetve a CSS-hez? Ha nem, akkor ezen két nyelv elsajátítása nagyban megkönnyíti a további nyelvek alkalmazását. Én első scriptnyelvnek a PHP-t ajánlanám, aztán pedig a JS-t. A JavaScript sokban hasonlít a PHP-re, és a PHP után könnyen elsajátítható.
2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Drone007 ***** válasza:

Kevés tárhelyszolgáltató támogatja a nodejs-t, ugyanakkor kezd elterjedni. Saját vagy vps szerveren pedig úgyis azt futtatsz, amit te szeretnél.

Ha az apache nem fut az elég nagy gond, az maga a webszerver. Mivel LAMP stack-et említetted gondolom linuxon akarsz fejleszteni. Sok telepítési útmutató van LAMP témakörben, ha pontosan követed az instrukciókat, akkor sikerül feltenni a apache-mysql-php kombót. Ha másként nem megy a XAMPP csomagnak van linuxos verziója, azzal egycsapásra elintézheted a dolgot.


#8: A PHP tanulását nem MVC keretrendszerek megismerésével kell kezdeni. Az eléggé a haladó szint. Erre is van rengeteg kezdő tutorial, ráadásul egy kezdőnek nem adnék a kezébe php frameworkot, ha még nem rakott össze saját mvc rendszert, mert halvány lila segédsejtelme sem lesz mi miért működik, és mit hol keressen.


Szóval kedves kérdező előbb alapozz, mert a szerveroldali porgramozás a webfejlesztés haladóbb ága.

2015. aug. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!