Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez egy újabb "Java-val akarok...

Ez egy újabb "Java-val akarok programozni" kérdés? Igen!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csírájában szeretném elfojtani: igen, utána olvastam többször is, több helyen. :)


Alapvetően Androidra szeretnék "fejleszteni" saját célra szoftvereket. Itt ne a szokásos csillivili 3D játékokra gondoljatok, hanem arra, hogy olyan programok kellenek nekem, amik megóvnak a sírógörcsöktől (akár grafikus felület nélkül.) :) Tehát tulajdonképpen hobbicélú lenne a dolog, saját örömömre.


Eddig a munkámból kifolyólag csak PLC-t, robotokat és AOI-t programoztam, ami lássuk be, nem az a "mainstream" programozás.


Kutató munkám során nyilvánvalóvá vált, hogy a Java-val kéne barátkozni, de itt jön egy nagybetűs de. Ahogy olvastam a neten, és faggattam a mérnök/programozó kollégákat, mind ellenkező véleményen vannak/voltak.


Van aki szerint C-vel, van aki szerint Pythonnal, van aki szerint nyugodtan lehet Java-val kezdeni. Ez pedig némi bábeli zűrzavart okoz, mivel fogalmam sincs. :) Ha esetleg érvekkel alátámasztanátok a véleményeteket, nagyon szépen megköszönöm!


Továbbá az volna a kérdésem másik része, hogy kaptam néhány Java-s könyvet. Viszont ezek korábbi verziókhoz vannak (1.3-1.6), ez mennyire probléma? Vagy az alapokhoz jó? Mert az angollal nem lenne baj, tehát akár mehetne az Oracle saját tutorialja, de úgy működöm, hogy az anyanyelvemen gyorsabban fogom fel az új szakmai dolgokat. És ugye most egy igen erős alapot kéne lefektetni...


Előre is köszönöm, és bocsánat, hogy ez egy n+1 "hogy kezdjem" kérdés, de tényleg utána olvastam, kollégákat tartottam fel (munkaidőben!), de be kell valljam, el vagyok veszve. Azt tudom, hogy mit akarok megvalósítani, csak nem tudom, hogy úgy-e a hatásosabb, ha egyből előveszem a Java-t, vagy mindenféleképpen kell-e egy másik nyelv.


2015. szept. 1. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kezdheted Javával, semmiféle hátrányod nem fog adódni belőle. Az OOP szemlélet megértése nem nehéz és fontos, bár jóformán senki sem használja úgy, ahogyan "kellene", ettől függetlenül nagyon hasznos és szükséged lesz rá.


Véleményem(és jó pár ismerősöm véleménye) szerint az egyik legjobb könyv Java témában Bruce Eckel - Thinking in Java c. kötete, nem rövid, de ki tud váltani 3-4 könyvet a témában.


Ha a Java már többnyire megy, akkor érdemes letölteni az Android Studio-t és 1-2 egyszerűbb dolgot létrehozni, a UI-t is pillanatok alatt össze tudod benne legózni, ha nem valami nagyon egyedi felületet akarsz. Szerintem jó a dokumentációja és stackoverflow is tele van Android kérdésekkel, úgyhogy innen mér nem hiszem, hogy sok gondod lenne.

2015. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kezdj Javával, és mivel Androidra akarsz fejleszteni, lehetőleg Androidon.

Magyarul ezt tudom ajánlani

[link]

de ahogy látod, ennek nagy része a Java5-höz készült, úgyhogy nézegesd az angolt is, és persze a használt dolgokat is.

2015. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Minden linket átnézek. :) Cserébe gyártástechnológiában, elektronikában és irányítástechnikában tudok segíteni/forrásokat ajánlani, ha valaki kedvet érez hozzá... :)
2015. szept. 2. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!