Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van-e magyar drón-szoftver...

Van-e magyar drón-szoftver fejlesztés?

Figyelt kérdés
Volna egy feladat (rétegszél mérés hőlégballon-versenyeknél), amit a meglevő drónok vezérléséhez jelenleg is használt apparátus adataiból is el lehetne végezni, ha megtalálnánk azt a helyet, ahol a vezérlőszövtverbe bele tudnak nyúlni.

#magyar #drón #vezérlőszoftver
2015. szept. 23. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ehhez minek magyar fejlesztes?

Sok open-source szoftver van, csak meg kell keresni a megfelelo reszeket benne es hajra.

2015. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ELTÉ-nek van erre is projektje. Laki Sándor és Vincellér Zoltán tudnak segíteni.
2015. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2. Amiért a forrás nyitott, én még nem tudom, hogy ki kivel van benne. És szerintem a kommersz drónok szoftverjébe nem is lehet belenyúlni. Aki a programot írta, az meg tudja, hova nyúljon. Lényegében arról lenne szó, hogy be kellene adni a drónnak, hogy egy pont felett lebegjen. Ha a szél el akarja fújni valamerre, a robotvezérlés beavatkozik. Az ehhez szükséges erőkből ki lehetne számolni a szél erejét és irányát. Lehet, hogy elég lennea motorok szabályozott teljesítményét elküldeni a földre, és abból már egy tablet végzi a kiértékelést. Ezt 50-100 méteres magasságlépcsőnként meg kell ismételni. A drónvezérlésnek viszont precizen tartani kell a föld feletti poziciót - autmatikusan. Lehet, hogy ezt a kommerszek nem is tudják.
2015. szept. 24. 06:56
 5/5 A kérdező kommentje:

3./


Köszönöm a tippet.

2015. szept. 24. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!