Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell egyszerűbb játékot...

Hogyan kell egyszerűbb játékot készíteni HTML5 alatt? Hol érhetőek el ehhez magyar nyelven tananyagok?

Figyelt kérdés

2015. szept. 27. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

csak a kulcsszavakból:már az nem mindegy,hogy html5,vagy html+js-ben akarod csinálni...

egyébként miért pont ebben?lehet egy python pl jobb kezdés lenne.

2015. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát HTML-ben elég nehéz lesz.
2015. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Ami neked kelleni fog:

- HTML5-ös oldalon egy canvas

- Egy JavaScript program, ami vezérli a canvas-t


Ha tudsz canvas-ra rajzolni, játékot is tudnod kell majd csinálni.

2015. szept. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában, HTML5-ben nem lehet játékot készíteni játékot, mivel az csak egy leírónyelv, a különböző elemek struktúrájának leírására.


Hogy játékot tudj alkotni, ahhoz szükséges a játékos interakcióját fogadni, azt a játék szabályainak megfelelően feldolgozni, majd az eredményt a játékos számára visszajelezni. Ezen műveletsorozat végrehajtásához valamilyen webes programozási nyelv szükségeltetik.


Ha olyan játékot akarsz készíteni, amiben több emberi játékos játszhat, ahhoz mindenképpen szükséged lesz szerveroldali nyelv - ASP, JSP, PHP (ez a legelterjedtebb), CFML, node.js, Perl, Python,... - használatára, ugyanis a játékosok interakcióit egy központi helyen - a szerveren - kell összefogni.


Kizárólag egy emberi játékosú játéknál, vagy a több emberi játékosú játék hálózati és szerveri erőforrásainak enyhítése céljából kliensoldali nyelvet - Javascript, Java (ami nem azonos a Javascripttel!) - kell használni; illetve a kliensoldalon rendelkezésedre áll a Flash, a <canvas> elem, a WebGL, vagy például a CSS.


Magyar tananyag kevés van - mivel aki már játékfejlesztésbe vágja a fejszéjét, az már nnem kezdő, tehát elvárható tőle, hogy képes dokumentumolvasás szinten angolul - a számítástechnika nyelvén - olvasni.

2015. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

22:52,


A flasht felejtsük el! Hagyjuk meghalni. Szép volt, jó volt, de már döglődik, és nem előásni, hanem elásni kéne már.

2015. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak HTML5-tel nehéz lesz játékot fejleszteni. :-D Csak a rövidség kedvéért írtam így ki a kérdést, mert nem akartam agyonhúzni a kérdést (ha lehetséges nem akarok unalmas, hosszadalmas gépelésbe fogni). Remélem így is érthető volt, hogy webes környezetre akarok játékot kódolni (pusztán csak hobbiból, szórakozásból).


Hogy miért nem Pythonnal kezdem? Egyszerűen azért, mert azt már tanultam annyira, hogy egyszerűbb játékokat le tudjak benne programozni személyi számítógépre. Másrészt a HTML5, a JavaScript és a CSS jobban érdekel. Ennyi.


Alapjaiban tudom, hogy mi fán terem a webes alkalmazásfejlesztés, azonban nem akartam felesleges szócséplésre fecsérelni a drága billentyűzetet és az energiáimat, mivel evidensnek tartottam, hogy mások is megértik mire gondolok. Úgy látszik tévedtem, így kénytelen vagyok minden kis apró szösszenetet legépelni, amíg be nem gyullad a körmöm. xD (Nem elég, hogy már a program kódolásánál is rettenet sokat kell körmölni, hogy pontosan és precízen le legyen írva a masinának mit is kell csinálnia a program keretében. :-D Nem beszélve még a dokumentációról is.)


Csak és kizárólag azért ragaszkodom a magyar nyelvű tananyagokhoz, mert ez az anyanyelvem. S arra való az anyanyelvünk, hogy ha lehetséges azt használjuk.


Ha nincs megfelelő magyar nyelvű szakirodalom, akkor melyik angol nyelvű weboldalt vagy e-könyvet ajánljátok?


Az eddigi és az elkövetkezendő válaszokat köszönöm.

2015. szept. 28. 12:46
 7/13 Kekcsi ***** válasza:

Nem értem az előző válaszadókat, hogy HTML5 alatt miért ne lehetne játékot készíteni. Igen, lehet kötözködni, hogy kell hozzá JavaScript, meg még számítógép is, meg áram... anélkül, hogy ezt hozzátennéd.


Én már írtam ilyen játékot. Feltöltöttem megosztó portálra, elég lesújtó kritikákat kaptam, de szerintem nem a programozás miatt.


Angol nyelvismeret nélkül nem megy. Tényleg egyáltalán nem lehet, muszáj angolul tudni. Egyszerűen nem fogod megtalálni a példaprogramokat, amikből kiindulnál, tanulnál, esetleg ollóznál részleteket stb.


Angolul meg például [link]

2015. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elte programnyelvek portál
2015. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
55%
De hogy álljon itt valami hasznos is: Kérdésfelvetés előtt próbálj meg elgondolkodni mit is szeretnél csinálni, ha ez megvan láss neki, ha elakadtál írd be google-be a kérdést amit itt is feltennél, ha nem találsz rá választ, akkor tedd fel másképp a kérdést (tanuld meg használni a google-t) ha így sem találsz választ a kérdésedre (amit ugyan kétlek) akkor tedd fel a megfelelő fórumon a konkrét, lényegre törő kérdésed. Azt a gondolatot pedig felejtsd el, hogy a te drága idődből nem áldozol arra, hogy a billentyűzetet koptasd miközben másoktól vársz segítséget. Végül de nem utolsó sorban, tanulj meg angolul. Ez még skiddie szinthez is alap.
2015. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ha túl macerás leprogramozni mindent,akkor használj játékszerkesztő programokat. Ezek mind megoldják az alap problémákat, csak a speciális esetekkel kell foglalkoznod. Pl. van a CONSTRUCT2, ami html5-be is fordít. Web-re ingyenes. Egy egyszerűbb játékot akár programozás nélkül is össze tudsz rakni vele.

[link]

magyar nyelvű leírást én se tudok.

Ha hasonló problémával küzdő emberekkel akarsz beszélni, akkor nézd meg a jatekfejlesztes.hu-t.

2015. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!