Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C nyelvben csak konzolba...

C nyelvben csak konzolba lehet kiíratni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Code::Blocks 13.12-es verziójával dolgozok. Eddig konzolba írattam ki azt, amit programoztam. Lehet, hogy ez hülyén fog hangzani, mivel kezdő vagyok a C-ben... Csak webprogramozásban vagyok tapasztalt, asztali programok írásában nem! Hogy lehet olyat, hogy mondjuk egy ablakba íratok ki valamit, nem pedig a konzolba?

2015. szept. 28. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Húhh, hát, nagyjából így:

[link]


Ez csak egy üres ablak létrehozása. Inkább használj valamilyen keretrendszert és egy objektumorientált paradigmát támogató nyelvet.

2015. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg tudnál nekem ajánlani egy viszonylag egyszerű, objektumorientált nyelvet?
2015. szept. 28. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Windows alatt C#, egyébként Java.

C++ -t is mondhatnám de az olyannyira nem egyszerű, hogy ha feltennék egy kérdést valószínű az olvasók 95% nem tudná rá a választ.

2015. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűek pl. a C# és a Java. Ezekkel az a gond, hogy a felhasználónak a gépre telepítenie kell pluszban egy Microsoft .NET Framework-öt (C#), vagy Java Runtime Environment-et (Java).


Egyszerű nyelv továbbá a Python, de mivel ez egy értelmezett nyelv, ezért nem lesz futtatható programod (pl. exe fájlod), hanem a forráskódot kell odaadnod, amit a Python Interpreter fog feldolgozni.


Bonyolultabb nyelv pl. a C++.


A legjobb választás a C# vagy Java, ha egyszerűt akarsz.

2015. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 28. 21:19
 6/7 SimkoL ***** válasza:

Érdekes, hogy a Lazarus-t és a Delphi-t mindig kihagyjátok, holott mindkettő natív kódot készít, bármire alkalmas főképp a Delphi - igaz Linuxra nem lett tökéletes a Kylix. Android, iOS, Windows, OS X amire kiválóan használható.

Igaz ha a C-hez konyítasz valamit akkor talán a C# érthetőbb lesz.

2015. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Delfint azért hagyom ki mert van fizetős verziója, míg a C# és a Java legújabb verziója ingyen használható teljes körűen.
2015. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!