Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Karakterek beszúrása probléma...

Karakterek beszúrása probléma delphiben, van rá megoldás?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni,mert elakadtam benne. Olyan progit kell írnom,ami két db számérték beírásakor, azaz 122 esetén egy "-" jelet ír a textboxba egy enter lenyomása után, 123 esetén pedig "+" jelet és ezt ismételgeti így a végtelenségbe, ebben a formában pl:


122-123+122-123+122-123+122-123+ stb...

vagy

123+122-123+122-123+122-123+122-123+ stb...


3 számjegyig sikerült megoldanom,de aztán sajnos rendesen elakadtam és bele is fáradtam sajnos.Azt feltételezem,hogy biztos nem lehet azért ördöngösség megoldani,de jelenleg fogalmam nincs miképpen lehetséges és mit hagytam figyelmen kívül.Az én megoldásom biztosan pocsék, ezért szeretném kérni hogy segítsetek benne,mert elfogyott a türelmem vele szórakozni.:))


Előre is köszi!


Az eddigi próbálkozásom:


unit karakterbeszur;


interface


uses

Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,

Dialogs, StdCtrls;


type

TForm1 = class(TForm)

Edit1: TEdit;

procedure Edit1KeyPress(Sender: TObject; var Key: Char);

procedure FormCreate(Sender: TObject);

private

{ Private declarations }

public

{ Public declarations }

end;


var

Form1: TForm1;

var s:string;

implementation


{$R *.dfm}


function RepeatString(const s: string; count: cardinal): string;

var i:integer;

begin

for i := 1 to count do

Result := Result + s;

end;


procedure TForm1.Edit1KeyPress(Sender: TObject; var Key: Char);

var x:integer;

var y:integer;

begin

if key=#13 then begin


x:=length(edit1.text)+2;

y:=length(edit1.text)-2;


{x:=edit1.SelStart+2;

y:=edit1.selstart-2;}


if pos('123',edit1.text)>0 then begin

edit1.selText:=repeatstring('+',1);

s:=edit1.text;

delete(s,x+y,1);

edit1.Text:=s;

edit1.SelStart:=x-y div 4;

end;


if pos('122',edit1.text)>0 then begin

edit1.selText:=repeatstring('-',1);

s:=edit1.text;

delete(s,x-1,1);

edit1.Text:=s;

edit1.SelStart:=y+x * 4;

end;


end;

end;



2015. szept. 30. 15:32
 41/95 SimkoL ***** válasza:
Nem tudom mi a konkrét munkád, de a VB, VBA, VBS talán a leghasznosabb, ha nem kimondottan programozással foglalkozol.
2015. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 A kérdező kommentje:
Miért a Visual Basic-ben való programozás az én "hülyeségeimre" könnyebben ki van hegyezve,mint a delphi? Látom ez is, meg a VC-s is így néz ki első kinézetre, de a VB-ben könnyebb programozni, vagy annyira tele van komponensekkel, makrókkal és szkriptekkel, hogy csak elég beraknom őket a formra aztán átírogatni az objecteket és tulajdonságokat és már működik is? Mire gondoltál pontosan,mitől valóbb lenne nekem?
2015. szept. 30. 23:23
 43/95 anonim ***** válasza:
szerintem a megoldas a szamodra es az eddig leirtak alapjan az lenne,hogy begyakorold jol a pascalt a delphihez es ha elvegznel tovabbi prog tanfolyamokat ha mindenkeppen ebben szeretnel ugykodni.ugyanis ez a ket legelterjedtebb es leggyakoribb prog nyelv a c es a pascal legalabb is winfosos kornyezetben.ha mindenkeppen gepen belul akarsz programozni,akkor el kell dontened bizonyos dolgokat es kemenyen hozza kell tanulni a kulonbozo feladatmegoldasokhoz.
2015. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 SimkoL ***** válasza:
Nem, a Delphi főleg a 7 a legkiválóbb natív programokra, kismillió komponense van. Azért ajánlottam ezt a hármast mert mindhárom Basic ismeretekre épít, a VBA nagyban megkönnyíti az Excel és a Word használatát - makrók -, VBS-el ki tudod váltani a batch file-okat vagy látványosabb 'HTA' programokat tudsz készíteni - igaz nem sokan ismerik, használják, pedig se perc alatt össze lehet dobni egy kisebb alkalmazást, minimális HTML ismeretet igényel -. A VB is egyszerű, Delphi ismeretekkel én rövid időn belül írtam benne egy elfogadható programot - egy ismerős kérésére, előtte nem használtam a nyelvet -
2015. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 A kérdező kommentje:
:)) Amikor én még elkezdtem basicezni,akkor javából ment még a TV Basic is.Az volt régen meg a kukoricaszüret.:)) Már jóformán arra sem emlékszem benne, hogy kellett egy külső programot elindítani belőle, nemhogy rátérni OBJ orientált VB-re. Az a baj, hogy túl nagy már így is a kavar a programozási nyelvek között,és a sok bába között elveszik a gyerek és a fejemben is kesze-kuszaságok vannak néha.Az a baj,hogy mindenből túl sok van és mindegyik program rettentően sokat tud és szinte bizonyos részei emiatt teljesen kihasználhatatlan, főleg az én "világomba" nem fér bele és a szinte tálcán kínált feladataim sem igénylik meg,hogy számos programozási nyelvekben gondolkodjam.Egyet kellene igazán tudnom, mégpedig a Delphit,de azt nagyon.:))
2015. szept. 30. 23:44
 46/95 A kérdező kommentje:
Ahhoz meg kell egy erős pascal tudás.Ami nincs meg és ami meg van az is hiányos.
2015. szept. 30. 23:46
 47/95 A kérdező kommentje:
Úgy érzem hiába van pár könyvem hozzá az édeskevés. Nekem olyan programkódokra, leírások tömkelegére lenne szükségem, ami bemutatja vastagon a matematikai algoritmusokat, adatbázis és shell kezeléseket, kifejezés kiértékeléseket, string és karakterkezeléseket, interpretációkkal történő rutinokat és ezekre ad megoldást, vagy éppen gyakoroltatja be őket teljesen az alapoktól indulóan.Ez bizony érdekelne,ha lenne, de eddig nem túl sok mindent találtam erről a neten, ami pont engem érintene akár a melóhoz kötődően, akárcsak hobbira nézve.
2015. okt. 1. 00:02
 48/95 A kérdező kommentje:
és mindez természetesen Delphire kihegyezve. Ez bizony jól jönne.
2015. okt. 1. 00:04
 49/95 SimkoL ***** válasza:
A 'Computerbooks: Programozzunk Delphi 7 rendszerben' és 'Baga Edit: Delphi másképp' könyvek megvannak ?
2015. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 A kérdező kommentje:
Sajnos pont ezek nincsenek meg.
2015. okt. 1. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!