Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítséget kérek. Tudtok...

Morpheus98 kérdése:

Segítséget kérek. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni ,hogy tudtok-e mondani olyan programokat ,amivel programozói tudás nélkül lehet három dimenziós játékokat , animációt ... stb. ,készíteni.Lehetőleg kis gépigényűt mondjatok, ami ,lehetőleg nem GameMaker és nem RPG Maker.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. okt. 6. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Animáció: Blender.

[link]


Játékkészítés: Szerintem ilyen nincs, és nem is lehet. A játék lényege, hogy meghatározod, illetve könyveled az eseményeket, a szereplők egymás közti viszonyát, és még számtalan egyéb dolgot, nem is tudom, hogyan gondoltad, hogy ez programozás nélkül megoldható. Egyébként ebben is sok segítséget nyújt a Blender játékmotorja, de

1. ez csak segítség, nem teljes körű megvalósítás.

2. egyelőre távol van más játékmotorok hatékonyságától.

3. a használatához a programozáshoz hasonlóan összetett tudás szükségeltetik.


A titokzatos „stb.” jelentésére nem tudtam rájönni.


A program RELATÍVE kis gépigényű, mivel nem magának a szoftvernek a futtatása jelenti a fő problémát, hanem a 3D-adatok kezelése. Egyszerűen renderelt, kevés poligonnal leírt tárgyakkal nem túl komoly gépen is megbirkózik, de nem nagy kunszt összedobni benne olyan terepet, amelyik a legcombosabb vasat is megizzasztja.

2015. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam egy ilyen játékkészítőt, csak még egy kicsit bugos. Mikor a create-re kattintottam, véletlenül nem a GTA6-ot csinálta meg, hanem a GTA7-et, annak meg túl nagy volt a gépigénye és nem futott le. Nem tudom mi lehet a hiba.
2015. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

10:19,


Szerintem rakj bele egy végtelen ciklust, és egy IF-el ellenőrizd, hogy addig fusson, amíg a kívánt nevű játékot állítsa elő.


Én így terveztettem meg a gépemmel az időgépet, addig futott, amíg kiadta a "TimeMachine.3ds" aztán csak 3D nyomtatóval ki kellett nyomtatni. Csinált mindenféle hülyeséget is, volt hogy kiköpött valami "Immortality.3ds", meg minden baromságot, azért raktam be egy ilyen ellenőrzést, utána már jó volt.

2015. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Végtelen ciklus? Hmm ? olyat hogy kell. Tudsz linkelni esetleg tutorialt hozzá?
2015. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SimkoL ***** válasza:
De csak videjót, hogy megércsem :)
2015. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Microsoft Project Spark
2015. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2xSü ***** válasza:

Ha nincs megfelelő fafaragói tudásod, gyakorlatod, nem tudsz kifaragni egy fa szobrot.

Ha nincs megfelelő mérnöki tudásod, nem tudsz tervezni egy műszakin vizsgán is átmenő autót.

Ha nem tudsz főzni, nem tudsz elkészíteni egy vasárnapi menüt.

Ha nem tudsz úszni, nem nyerheted meg a Balaton átúszást.

Ha nem tudsz autót vezetni, akkor nem tudsz eljutni az autóddal Bécsig.


Ugyanígy: Ha nincs programozói tudásod, nem tudsz programot írni.


Vannak mindenféle gyatra programok, amik megpróbálják úgy orvosolni ezt a problémát, hogy mégis meg tudd kerülni azt, hogy meg kelljen tanulnod programozni. De kevés sikerrel. Programozói szemlélet, tervezés sokszor ezekhez is kell, és általában a végeredmény nem az, mint amire szükséged lenne, vagy túl macerás lenne megcsinálni azt, amit te akarsz.


Jelenleg ez itt tart, és jó ideig nem is nagyon lesz változás ezen a téren. Egy ilyen programot egy igazán jó programozó tudna megalkotni, az ilyenek meg rendszerint preferálják, hogy ha te egy saját programot akarsz, akkor tanulj meg programozni.

2015. okt. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!