Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan szerettessem meg az...

Hogyan szerettessem meg az öcsémmel az informatikát?

Figyelt kérdés

korábban középiskolában informatikát tanultam, volt php python programozás, flash animáció, weblapszerkesztés stb. DE nem szerettem meg akkor, nem tudtam még mennyire nagy jelentősége van az informatikának, és már bánom, hogy nem foglalkoztam vele komolyabban.


gyárban melózok, voltam itt ott 500ftos órabérért, igazi csöves munkák, nem szeretném, ha az öcsém is idejutna, sajnos sz..k mindenre, és rólam vesz példát.

Egy szép szakmai célt szeretnék mutatni neki.

Elvégre csak a programozó diákmunkás megkeres nettó 1000Ft-ot óránként.


Először hogyan kezdjük? Finoman rávezettem hogy linuxot telepítünk a gépre, látványos eredmények kellenének, hogy bele tudjon mélyülni, ugyanakkor nem akarom, hogy azt érezze, hogy ráerőltetem, mert nagyon akaratos.


2015. okt. 24. 18:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
15éves, Most kezdte szeptemberben a középsulit
2015. okt. 24. 18:19
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekli akkor ne erőltesd.Én mondjuk már 7-8 évesen CD-ket írtam majd egyre mélyebbre az informatikába,mert érdekelt is és nem kényszerből.Az én öcsém is ilyen de őt más érdekli így én sem éröltettem.
2015. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Csakhogy őt nem érdekli semmi, rá kell vezetni valamire, amit megszeret, és szívesen foglalkozna vele az életben, mert különben nem fogja semmire sem vinni. Introvertált típusú, tehát egyszerű szakma(kőműves, ács) nem menne neki, 2hete voltunk szakképzőben, de ott ugye a diákok egészen mások, vadabbak, meg is gondolta magát egyből, mikor látta ott a dolgokat :)

Egyébként én is 1993ban születtem, csak mellékvágányra kerültem, hülye voltam.. nemtudom tudod-e milyen "egyszerű" munkásemberekkel dolgozni 500ftért? gusztustalan, undorító.. nem akarom, hogy ő is ezt csinálja. 15évesen még bármi lehet, de változzon meg, legyen amiért küzdeni is tudd később, és mire eléri az érettségit, már határozott, és céltudatos lesz.

2015. okt. 24. 18:37
 4/17 anonim ***** válasza:
Az informatika azért elég tág, a visszataszító rendszergazdától a dicsőséges gameplay programozóig van ezer és egy terület.
2015. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nem, hát nem tartsd tiszteletben. De ha épp nem a programozás akkor van még sok más ága is az informatikának amiből ha jó szakember vagy akkor jól meg tudsz élni. Hálózatüzemeltetés, szerverüzemeltetés (Win/Linux). Emellé nem árt az angol és/vagy német nyelvtudás sem.
2015. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Csakhogy őt nem érdekli semmi, rá kell vezetni valamire, amit megszeret, és szívesen foglalkozna vele az életben"


szerintem mutass neki pár dolgot, esetleg amelyik megfogja, abban valamit csinálni, valami egyszerűbbet, de látványosabbat, hogy legyen sikerélménye, és ha tetszik neki, lehet elindul azon az úton

2015. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sok minden megfogja, ott az airsoft remek hobbi. De valamit tanulni is kell. Akinek érettségije van, vagy okj papírja az kitörölheti, az informatika ezen a szinten csak játékszer, nem munka. 15éves gyereknek azt hiszem pc guru magazin kell, vagy amivel felkeltem az érdeklődését, mint egy gyereknek, értitek? bele kell csábítani. Nem erőltetem, úgy nem is menne, pusztán az érdeklődését akarom felkelteni. Ugyanakkor a jövőben még nagyobb lesz a szakemberhiány, és ennek az iparágnak sok sok ága van..


De azért tettem fel e kérdésem, mert én nem dolgozom benne, de annó titeteket is az érdeklődés, és a kiváncsiság vezettett bele valahogyan, nem?

2015. okt. 24. 19:12
 8/17 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozz meg a GameMakerrel, remek játékokat lehet benne csinálni.
2015. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 SimkoL ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam rendszerinformatikus a tanult szakmája szerint. Ehelyett kisgépeket szerel - láncfűrész, fűkasza, stb... - mert ezt szereti. Nyakig olajos mindig, holott a szakmájában akárki is lehetett volna, suli végzéskor ausztriai állást kínáltak neki. Nem szabad semmit sem erőltetni én sem tettem meg vele. A pénz nem minden.
2015. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Senki sem bánja mivel fog foglalkozni később, de muszáj megmakacsolni magát, szerezzen tapasztalatokat, tapasztalja meg a tudás megszerzésének lépéseit, a 2000-es generáció nagy része sz..k mindenbe :/ vagy ami még jó ötlet a hobbielektronika, az se rossz.
2015. okt. 24. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!