Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van az, hogy egyetemeken...

Miért van az, hogy egyetemeken C/C++al kezdenek, de itt mindenki a Python-t erőltetni?

Figyelt kérdés
Miért jobb ez mint az?

2015. okt. 25. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert a C és C++ nyelveknek jelentős támogatása van ott. Itt meg könnyen eredményeket akarnak elérni, ami mást jelent.
2015. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sokkal de sokkal könnyebb Python-ban megcsinálni valamit, mint C/C++-szal, és nem is lehet vele olyan könnyen megszívatni magadat, debugolni is irtó nehéz bizonyos C/C++ hibákat. Szerintem egy kezdő számára sokkal jobb a Python, a C/C++ lehet túl nagy falat elsőre, el is riaszthat a programozástól. Szerintem hibát követnek el az egyetemek, hogy azzal kezdenek.

Ettől függetlenül viszont vannak olyan optimalizálások, teljesítmény kritikus esetekben (pl. játékfejlesztés), amihez alacsonyabb szintű nyelv kell és erre az egyik legalkalmasabb a C/C++.

2015. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 SimkoL ***** válasza:
24%
Mert nem ismernek, használnak több programozási nyelvet.
2015. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Az a megszokott tanterv, azon pedig lehetve vitázni, hogy jó vagy sem. Személy szerint azt mondom, hogy a C++ ahhoz túlságosan komplex, hogy iskolában megfelelő használata tanítható legyen, és sokszor olyan alapokat tanítanak amit a jelenlegi C++ szabványban már csak ha muszáj akkor használják.
2015. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem mindenhol C/C++-szal kezdenek; mi Javaval kezdtünk, aztán C#-pal folytattuk később. Itt meg ahány programozó, annyi javaslat. Igazából a legnépszerűbb nyelvekről már mind olvastam, hogy a legjobb és a legrosszabb is. A programozóknál ez egyfajta presztízskérdés, vagy megszokástól függ. Nem különösebben káros, mert aki tényleg belefog, az rájön, hogy a feladattól is függ, melyik a megfelelő nyelv.
2015. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 SimkoL ***** válasza:
'.. hogy a feladattól is függ, melyik a megfelelő nyelv.' Ott a pont :)
2015. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy feladathoz több megfelelő nyelv is van. Innentől pedig ízlés kérdése ki melyikben csinálja.


"Például gyűjtsd össze a C:/ meghajtóról az összes olyan képet ami x felbontásnál nagyobb, y kiterjesztésű, és nem system fájl."


Nincs erre sem kimondottan "ez lesz hozzá a jó nyelv", mert sok nyelv jó ehhez a feladathoz.

2015. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 SimkoL ***** válasza:
59%
Hát Windows alatt a Python általánosságban nem nagyon rúg labdába.
2015. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert más a két élethelyzet. Aki itt tanácsot kér, annak a programozás egyelőre hobbi és gyorsan szeretne összedobni valami látványosat. Aki egyetemen tanulja az pedig ezt szeretné hivatásnak.

Az egyetem szerintem azért kezd C-vel, mert elsőre lehet, hogy nehezebb megtanulni, de ezt a hallgatók fele úgysem tudja és utána a többi nyelvet könnyebb. Ha elkezdi Pythonnal, akkor amikor meg akarja mondjuk harmadik félévben tanítani a C-t is, akkor a hallgatók fele kibukik, hogy miért neki kell állítgatni egy csomó dolgot, ami Pythonban ment magától.

Ez számomra kicsit olyan mint hogy a matekot is úgy kezded tanulni, hogy tilos a számológép, aztán használhatod, utána meg egész matematikai programcsomagok vannak egy szint után. Ha elsőben számológépen tanulsz, akkor lehet, hogy sosem érted meg a szorzótáblát. Most ez sarkított, de főként a nagy cégeknél rengeteg helyen megy még a C/C++, akkor is ha sokak szerint eljárt felette az idő. Tehát megkerülni nem lehet, tanítani meg valószínűleg ilyen sorrendben könnyebb.

2015. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nincs erre sem kimondottan "ez lesz hozzá a jó nyelv", mert sok nyelv jó ehhez a feladathoz."


- De valószínűleg nem Prologban kezdek el gondolkodni. Megfelelő nyelvről írtam, nem kizárólagosan használható nyelvről.

2015. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!