Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Netbeans! Ezt a házit kaptam...

Netbeans! Ezt a házit kaptam és nem tudom hogyan kell megcsinálni!? "Kérjen be 4 egész számot, majd írja ki ezek közül a legnagyobbat! "

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget. Most kezdtem és síkhülye vagyok hozzá.

2015. nov. 11. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

De mi ebben a nehéz?

Benne van a kérdésven az,hogy mit kell csinàlnod.

Be kérsz 4 szàmot.

Ezt a 4 szàmot tàrold egy tömbbe.

For ciklussal végig mész az elemein a tömbbön és közben belerakod a cikluson belül a számokat.

Sztán sorba rendezed màr kész metódussal vagy írsz sajàtot.

2015. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tengor ***** válasza:
100%

Még egyszerűbb, ha fogsz egy változót, ami kinevezel, mondjuk max-nak és egy jó kicsit számot adsz neki értékül.

Aztán kéred be a számokat és minden beolvasásnál megnézed, hogy nagyobbat kaptál-e mint ez a max. Ha igen, akkor a max értékét átírod az új számra.

2015. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg jobb, ha a "max"-nak a legelso szam erteket adom. Igy nem kell filozzak, hogy mi legyen az a "nagyon kicsi" szam. :)
2015. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Tengor megoldásával sem kell sokat filózni: Integer.MIN_VALUE
2015. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nagyon kicsi szám választása hibás megoldás, hiába van integer.minvalue.
2015. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tengor ***** válasza:
#5, miért? Az Integer.MIN_VALUE miért nem jó? Ennél kisebbet úgy sem fog tudni bevinni a felhasználó. (azért nem említettem a konstansot, mert nem biztos, hogy a kérdező ezt már tanulta)
2015. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen eredményt ad vissza üres bemenetre?
2015. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tengor ***** válasza:
Üres bemenetre? Semmilyent, várja, hogy számot adjon meg a felhasználó.
2015. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Innentől kezdve meg fölösleges minvalueval kínlódni, megkaphatja a max az első szám értékét.
2015. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tengor ***** válasza:

A Integer.MIN_VALUE értéket egyszer kell adni és a for ciklusban csak egy egy feltételes ellenőrzés fut.

Ha az első értéket veszed, akkor minden futáskor azt is vizsgálnod kell-e hogy első v. sem vagy az első számot másként kell bekérni, mint az összes többit.

2015. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!