Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megoldani, hogy...

Hogyan tudom megoldani, hogy lehessen fölfele is görgetni (Jquery-ajax)?

Figyelt kérdés

Adott az alábbi kód:

setInterval(function () {

$( "#chatting" ).load( "showmessages.php #line_message", function() {

$("#chatting").animate({ scrollTop: $('#chatting').prop("scrollHeight")}, 1500);

});

}, 1);


Egy chat-et szeretnék készíteni, a fenti kód pedig betölti az üzeneteket, illetve az oldal betöltésekor-és új üzenet érkezésekor lejjebb viszi a görgethető területet (div, amiben az üzenetek jelennek meg). A kód tökéletesen működik addig, amíg a felhasználó nem szeretne feljebb lapozni, hogy megnézze az előző üzeneteket. Sikerült rájönnöm, hogy a gond az idő intervallum miatt van, azonban nem tudom mi lehet a megoldás erre?



2015. nov. 20. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha görgetéssel szeretnél régebbi üzeneteket betölteni, akkor tudnod kéne az egérrel mikor görgetnek. (Gondolom nincsenek betöltve a div be a régebbi üzenetek.)

Eseménykezelésre van szükséged. pl ez.


$(document).ready(function(){

$('#chatting').bind('mousewheel', function(e){

if(e.originalEvent.wheelDelta /120 > 0) {

//fel

}

else{

//le

}

});

});


Az animatet te is bele tudod rakni. :)

2015. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az is tervbe van véve, de mindent csak sorjában, még nagyon szokatlan nekem ez a nyelv :)

Egyelőre csak azt szeretném, hogy amikor újratöltöm az oldalt, akkor lemenjen a legutolsó üzenetig (most még az összes üzenet betöltődik). Lemegy most is, csak utána nem tudok felfele görgetni, mert ismétlődik a kód. Erre kéne elsősorban megoldás :)

2015. nov. 21. 00:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismétlődik mert betetted egy setInterval ba. Ha tegyük fel én egy ajax alapú chatet csinálnék. Akkor figyelném mikor jön egy új chat bejegyzés, ha jön görgessen is alulra. Ezt a setInterval én nagyon gyorsan elfejteném a helyedben. De hogy lehet ez nem megy de az ajax alapú chat meg igen? Az sokkal bonyolultabb.
2015. nov. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mivel tudnám figyelni, hogy mikor jön új bejegyzés?

Milyen kódok/függvények után érdemes néznem?

Sajnos nekem a jquery-javascript-ajax teljesen kimaradt, ezért nehéz kiigazodnom rajta. :)

2015. nov. 21. 01:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt senkinek sincs rá kapacitása hogy megtanítson programozni, ez egy jó cikk: [link]

Nodejs el egyszerűbb lenne megcsinálni.

2015. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem kértem én senkit, hogy tanítson meg programozni. Csupán segítséget kértem ahhoz, amivel egy hete nem boldogulok, és gondoltam biztos van itt olyan ember, aki jobban ért hozzá. A probléma forrásával tisztába voltam már a kérdés kiírásakor is, csak megoldást szeretnék rá. Nem várom el senkitől, hogy a saját szabadidejében helyettem írja meg, ezért kérdeztem, hogy milyen vonalon induljak el, mik után érdemes keresgélnem, ha már említettél egy lehetséges módszert.

Az oldal amit küldtél nagyon jó, de a probléma megoldásában nem vitt előrébb.

2015. nov. 21. 20:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom, köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. nov. 21. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!