Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozáshoz mennyire...

A programozáshoz mennyire kell a matematika?

Figyelt kérdés
Felnőtt fejjel érdekelne,hogy aki meg akar tanulni programozni,annak szüksége van-e komplex matematikai ismeretekre!?
2015. nov. 23. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg. Egyetemhez nagyon kell, meg a programtervezeshez, fejleszteshez szukseges az algoritmusok megertese.


De kodolni tobbnyire lehet matek nelkul is.

2015. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább attól függ, hogy milyen területen dolgozik az ember.
2015. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából én nagyon laikus vagyok,tehát,aki mondjuk programokat akar írni arra gondoltam.

Nem egyetemen akarok tanulni,csak érdekelne.

2015. nov. 23. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha papírt is akarsz róla, akkor az iskolához kell. Konkrétan a programozáshoz gyakorlatilag egyáltalán nem kell. Viszont hasonló képességek kellenek a kettőhöz, tehát aki jó matekos, az jó programozó, és fordítva.
2015. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Angol biztos kell hozzá, ezt nem úszod meg.

Alap matematika kell hozzá, de főképp logika.

Komplex matematika csak akkor kell ha olyan területen dolgozol, ha codemonkey akarsz lenni valami webes cégnél akkor nem kell.

Ha egyetemi papír is kell neked akkor viszont találkozni fogsz vele.

2015. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
El lehet programozgatni lényegesebb matematikatudás nélkül is, azonban ha jó programozó akarsz lenni, akkor elengedhetetlen, mivel egy átfogó matematikai ismerettel szinte akármihez megtalálod a legoptimálisabb utat és gyorsan futó kódot készíthetsz.
2015. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Supportos munkakörbe nem kell matek: lélek nélkül robotolsz a forráskódokon az eléd rakott 700 oldalas software speckóban mazsolázgatva, h mit hogyan kell módosítani, hogyan érinti az állapotgépeket, és minden változáshoz unit tesztet írni.


Én a te helyedben inkább matekot tanulnék, mintsem lélektelenül robotolnék.

2015. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!