Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki segít két shellscriptes...

Valaki segít két shellscriptes feladatban?

Figyelt kérdés

1. Készíts prod.sh nevű scriptet, mely két paramétert vár (ahol az első (a) nem nagyobb mint a második(b)), majd az a..b Zárt intervallumon lévő egész számok maximumát kiírja.

2.Készíts scriptet koltseg.sh néven. A program paraméterül kap egy fájlnevet (ellenőrizd létezik-e). A file egy bevásárló lista, melynek minden sorában tételek neve, darabszáma és ára van vesszővel elválasztva. Összegezd script segítségével az árakat.

Még elég kezdő vagy shellscript irásban, de kaptam házifeladatot, megköszönném annak aki egy kis magyarázatot is fűzne hozzá.



2015. nov. 25. 22:09
 1/9 Tengor ***** válasza:
Határidő, irányár?
2015. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan tudunk segíteni, csak mondd meg mi a kérdés, mi nem megy.
2015. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nos nemtudok neki kezdeni az a gondom, ugy gondolom, hogy bekérek a billentyüről egy a és b változót, és aztán egy if then elágazással összehasonlítom, és kiiratom melyik a nagyobb.. De szerintem ez igy hülyeség, mert amugy nemtudom, hogy milyen paramétert vár ez el tőlem?
2015. nov. 26. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Parancssori paramétert. Amit a szkript indításakor adsz meg:

$ szkript.sh param1 param2 param3 ...

2015. nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
TUdom, mire gondolsz, nemtudnál irni ilyenre példát, mert én pont igy olvasta rola ahogy te leirtad?
2015. nov. 26. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:

"bash command line arguments" a releváns keresőkifejezés, már ha bash-t használtok (ha nem akkor értelemszerűen cseréld). Sok példát lehet találni.


A lényeg:


A paraméterek száma ez: $@

Az első paraméter ez: $1

A második paraméter ez: $2


Innentől kezdve ha ismered a nyelvet és a szükséges parancsokat, akkor összerakható a feladat.

2015. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát néztem utána, próbálgattam, de nemtudom megcsinálni, nem értem, hogy milyennek kell lenni az "a" paraméternek, hogy az ne legyen nagyobb mint a "b", azért köszi a segítséget :)
2015. nov. 27. 09:41
 8/9 Tengor ***** válasza:

Olvasd át a jegyzetet, minden benne van, ami kell hozzá:

[link]

2015. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 CspCsj ***** válasza:

Az első feladatra összetákoltam valamit:

(csak gyorsan rákeresve a bash shell script-elésre, mivel semmi tapasztalatom nincs benne)


#!/bin/sh


# ha az argumentumok száma nem kettő akkor kilép

if [ $# -lt 2 ]

then

echo Kell az intervallum eleje és vége

exit 1

fi


#paraméterek átadása számolásokhoz

a=$1

b=$2


#argumentumok törtrészének levágása

a=${a%.*}

b=${b%.*}


#nagyobbik keresése és a kisebbik növelése

if [ $a -gt $b ]

then

nagyobb=$a

kisebb=$(( b+1 ))

else

nagyobb=$b

kisebb=$(( a+1 ))

fi


#ha a kisebbik a növelés után nagyobb lett és nem egész volt, akkor nincs egész az intervallumban

if [ $kisebb -gt $nagyobb ]

then

kisebb=$(( kisebb-1 ))

if [ "$1" == "$kisebb" ]

then

echo "Megoldás: $kisebb"

else

echo "Nincs egész az intervallumban"

fi

else

echo "Megoldás: $nagyobb"

fi

2015. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!