Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Txt fájlból hogyan tudok...

Sonor123 kérdése:

Txt fájlból hogyan tudok bináris fájlt létrehozni?

Figyelt kérdés

182 soros txt fájlom van, minden sorban egy egész majd egy valós és ismét egy egész, ebből kéne hasonló szerkezetben bináris fájl létrehoznom, hogyan tudom ezt megtenni?

addig eljutottam, hogy fscanf(szoveges,"%d%lf%d", &a, &b, &c)-vel beolvasom, de ezeket aztán hogy írom bele a bináris fájlba? fwrite-ot hogyan kell ilyenkor használni?



2015. nov. 28. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Alapból a számítógép mindent binárisan tárol.


Meg egyébként is. A txt-ben látott karakterek nem mások, mint a bináris kód által reprezentált karakter.

2015. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
programozás házihoz kell használni bináris fájlt, ahhoz akarom megírni
2015. nov. 28. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg inkább 2 tömbbe csoportosítani az egyforma típusú adatokat, és azt kiírni/beolvasni.


fwrite(valos_tomb, sizeof(double), tomb_size, file);

2015. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hosszas masodpercek eredmenye.


[link]


"In order to open a file as a binary file, a "b" character has to be included in the mode string."

2015. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!