Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A webprogramozásnak van...

A webprogramozásnak van jövője? Érdemes ebben gondolkodnom? Merre induljak?

Figyelt kérdés

Egyetem, továbbtanulás, szakképesítés, akármi célokkal.


Informatikán belül régebben is inkább a webprogramozás felé hajlottam, PHP/HTML/CSS/JavaScript/SQL/stb. tartoztak az érdeklődési köreim közé. Elkezdtem a közelmúltban foglalkozni komolyabban Javával, C-vel, de igazából nem tud megfogni, ebből kifolyólag elég kelletlenül is megy.


Most viszont ott tartok, hogy valamit kéne kezdenem az életemmel komolyabb értelemben. A grafikus munkákat és webprogramozást leszámítva az egészségügy jöhet szóba, de a gyerekkorom óta tartó informatika-orentáltságom miatt szívesebben maradnék meg az IT-világban.


Van értelme egyáltalán belevágni ilyen célokkal? Vagy próbálkozzak, és csak azért is terjesszem ki az érdeklődési köröm, mondjuk a mobilalkalmazások felé, mert a jövő (jelenlegi kilátások szerint) inkább abban van?


Milyen szakon volna célszerű így továbbtanulnom? (Érettségi előtt állok.)



2015. dec. 8. 21:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Már rajta vagyok az ügyön. :) Autodiktata módon sokkal szívesebben foglalkozom amúgy is a webfejlesztésben használt nyelvekkel, mint a nemrég elkezdett Javával pl.


Videókból és írott tutorialokból tanulgatok, felfrissítem a régi tudásomat (anno. a bátyám kisiskolás koromban kezdett el tanítgatni HTML-ben kódolgatni), ami leginkább 13-14 éves koromban élt, és volt a tetőpontján még PHP-ből is (meglepő, hogy akkor többet tudtam ebből, mint jelenleg... de hát a tudás kopik.) Igaz, HTML még álmomból felkeltve is megy, de akkor megismerkedem az újabban használt fejlesztési környezetekkel.

2015. dec. 9. 21:17
 12/12 anonim ***** válasza:
Jó sokat tanulhattál :D Habár én játékok módolásában lelem örömem, abba vágok bele, jelenleg a Multi Theft Auto jónak tűnik :P
2015. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!