Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek el tudok helyezked...

Szerintetek el tudok helyezkedni programozóként BGF-s gazdaságinformatikus diplomával?

Figyelt kérdés
A diploma megszerzése utáni első munkahelyre gondolok. Otthon tanulom a programozást+gondolkodok tanfolyamon is, de ezzel a diplomával van egyáltalán esélyem?
2015. dec. 11. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

én diploma nélkül 3 szakmával (2 programozó csak) elég gyorsan találtam állást, pontosabban az állás talált meg engem...és elég sok felkérést is kaptam az elmúlt 2 évben (amióta főállásban dolgozok)

szóval ha jól megy a dolog akkor szerintem simán el tudsz helyezkedni


22F

2015. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Tökmindegy, hogy milyen diplomád van.
2015. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Így van, mindegy milyen diplomád van. Ez nem valami kamu bölcsészeskedő papírrágás, itt tényleg értened kell ahhoz ami a munkád. Ezt a cége is tudják, interjúk nem a lelki vívódásaid elemzéséből állnak, hanem a tényleges tudásod felméréséből, több körön át. Ha megfeleltél, teljesen mindegy, hogy hány papírod van, mi van rájuk írva, lehetsz kövér, sovány, még akár nő is, fel fognak venni. Ha nem tudsz programozni, meg úgyis kihullasz.
2015. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Programozni senki sem tanul meg egyetemen. Sem proginfó, sem mérnökinfó, sem gazdinfó. Ha önállaóan elérsz egy szintet, akkor fel fognak venni.
2015. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem diploma kell, hanem tudás.
2015. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valóban nem "kell" diploma, de azért a legtöbb helyen azt is megnézik és nem mindegy, hogy hogy állnak hozzád.

Nálunk sem számít, de azért amikor pont gazdinfós stb diplomával jönnek jelöltek, náluk sokkal jobban utána nézünk, hogy mit csinált, több a kérdés stb.

A diploma még mindig "garantál" egy "szintet", ha programozás tudást nem is feltételez, azt jelzi, hogy képes volt a delikvens x évet tanulni és elérni egy célt.

(Tanulni is meg kell tanulni és azért a kitartást is tükrözi.)

2015. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem a papíron múlik. Otthon tanulj meg programozni suli mellett és találj ki olyan feladatokat/programokat/játékokat, amit be tudsz mutatni állásinterjún referenciaként!
2015. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

EZ sem igaz.


2 infós diplomával + 5 év multis programozói tapasztalattal (C++ Java) egyszerűen csak az amerikai multi cégeknél jutok el szerződés fázisba, mert a többiek egyszerűen nem bírják kifizetni azt a szintet, amit eddig más multiknál kaptam.


Utóbbi időkben amikor bérigényt kérdeznek, egyszerűen megtagadom, döntsék el ők, mennyit érek nekik, így a visszautasítás eszköze is az én kezembe kerül.

2015. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

Még hozzátenném, hogy kezdőként ne merészelj bért alkudni, fogadd el amit felajánlanak, örülj 0 tapasztalatra, ha egyáltalán kapsz valami állást.

Hiányszakma ide vagy oda, állásinterjún már mások az erőviszonyok. NEm az első munkahelyen fogsz nyugdíjba menni, ez egy kifejezetten olyan szakma, ahol munkahely váltásokkal lehet magas, ugrásszerű bérnövekedést elérni.


Ez igaz a már tapasztaltabb munkakör betöltését célzó interjúra. C++ tesztem kiemelkedő lett, a személyiségtesztemmel együtt behívtak következő körre (több) multinál (is), folyékonyan beszéltem a szakmai múltamról angolul. Teljesen mindegy mit produkáltam addig a pontig, amíg a fejvadász által ajánlott bérsáv felső harmadából mondtam egy fix összeget - elbuktam az eddig elért összes fordulót. Utólag megnézve, csupán br10k-val mondtam többet az átlagnál, de ez épp elég volt az elutasításhoz. Megérdeklődve minden helyen a magasabb (!!!) fizetési igényt jelölték meg a kudarc okának.


Az hogy mérnökhiány van, csupán a média kitalációja. Nem tudom elhinni, hogy átlag +pitiáner 10k összeget a német multik (!) ne tudnának kifizetni.


Most jelenleg egy amerikai multinál vagyok, ahol nem a pénz számít (mert az igényemet bőven megadták), hanem az, mennyire tudok fejlesztési időben gyorsan és futásidő-optimalizálva kódolni.

2015. dec. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
#9: Ha van ennyi tapasztalatod és referenciád, akkor nem értem, hogy miért szenvedsz at itthoni cégekkel, simán kapsz jobb ajánlatot máshonnan Európából távmunkában.
2015. dec. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!