Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják, hogy biztonságo...

Miért mondják, hogy biztonságosabb és szakmailag korrektebb megoldás, ha egy céges kereskedő weboldal megrendelő felülete nem e-mailes kommunikációra épül, hanem egy adatbázisra?

Figyelt kérdés

Konkrétumok érdekelnének, kereskedői oldalról.


Milyen kockázatai lehetnek annak, ha az ügyfél egy űrlapon keresztül (php + e-mail) küldheti be a megrendelését?



2015. dec. 16. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Például az, hogy kezelhetetlenné válik az egész. Nem tudsz adatokra normálisan szűrni, mert az ügyfelek adatai nem különálló mezőkben vannak hanem ömlesztve. Persze keresni abban is lehet, de nem olyan pontosan. Például név alapján elég nehéz összesíteni az eddigi rendeléseit. Kedvezményeket hogyan kezeled? Pl, ha X rendelés után törzsvásárlói kedvezményt kapna.. stb... de rengeteg előnye van az adatbázisnak.


Az e-mailes megoldás remekül működik, ha egy 3-4 termékről van szó! (pl egy könyv, parfüm, vagy egyedi termék..) és olcsón kell egy ilyen rendszer. Egyéb esetben az adatbázis ajánlott...

2015. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Ugyfel rendeles utan egy oraval felhivja az ugyfelszolgalatot, hogy megsem kellene az egyik kecskenyiro.


Erre tobb mukodo webshop adatbazisa sincs rendesen felkeszitve... :(

2015. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Induláskor csak néhány termékkörről lenne szó, és termékkörönként max. 5-10 db termékről.


Csak a megrendelés lekommunikálása történne e-mailes űrlappal. A beérkező megrendelések adatai egy Excel táblázatba lennének felvezetve, manuálisan.

Tisztában vagyok vele, hogy gyorsabb megoldást kínálna egy online adatbázis (amikre a webshopok is épülnek), de azt saját magam nem tudom elkészíteni.


Olcsó megoldást keresek. Olyat, amit induláskor magam is össze tudok rakni és a működését is átlátom.

Egy egyszerűbb weboldalt (design, HTML, CSS) össze tudok rakni, és az Excelben is elég jól otthon vagyok, de adatbázisokkal még nem dolgoztam. Kiváltképp adatbázis programozással nem foglalkoztam.

2015. dec. 16. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!