Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tanulhatnám meg a...

Honnan tanulhatnám meg a programozás alapjait?

Figyelt kérdés
Nem tudtok esetleg olyan weboldalt, vagy könyvet, amiből megtanulhatnám a programozás alapjait? Fontos lenne a továbbtanuláshoz. Teljesen kezdő vagyok, szinte semmit nem tudok még erről a témáról.

2015. dec. 17. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos mit szeretnél programozni? Szükséged van egy programozási nyelvre. Pl.: weboldal esetén html, php, css, javascript stb. Kezdő nyelv is rengeteg van. Pl. Pascal, Python, vagy akár Visual Basic.
2015. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valasztasz egy nyelvet amit meg akarsz tanulni es valasztasz egy konyvet hozza, amazonon erdemes nezni mert sokan leirjak a velemenyuket a konyvekrol. Ha nem konyvbol akarsz akkor keresel tutorialt interneten. Azert nem mondom, hogy nyelv nelkul tanuld meg a programozas alapjait mert magolni unalmas, es nem tudod kiprobalni amit olvastal, igy megragadni sem fog annyira.
2015. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 fersk ***** válasza:

Például:

[link]

2015. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdéshez a python, vagy a java nyelvet javasolnám (utána jöhet a többi, C#, C++).


A python-hoz rengeteg ingyenes tutorial van, alapjait könnyű megtanulni, univerzális célú nyelv (ennek megfelelően nem a leggyorsabb), egyszerű telepíteni (WinPython/Spyder) és bármilyen irányba elmozduláshoz tökéletes..

2015. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én leszedtem a Microsoft Visual Studio 2015-öt. Már csak ki kell nyomtatni netről egy könyvet, és mehet a menet. :P

Én amúgy kipróbáltam pl. a LibertyBasic-et, suliban egy ideig tanultuk a c++-t (kb. 2 hónap heti 1 info órával XD)

és codecademyztem. A codecademyvel az a gond, hogy rövid tutorialokat ír, s a megértéséhez nagyon kell tudni angolul (az angolos rész megvan), és egy full kezdő amúgy is nehezen fogja érteni. A codeblocks se rossz pl. kezdésnek (azt tanultam, és nagyon alap részek mennek)

A codeblockssal az volt a bajom, hogy ****-ért se volt hajlandó leszedni a compilert, de ez a vírusos windowsnak volt köszönhető.

2015. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a pythont nekem is ajánlották
2015. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Xxxxxxxl válasza:
A python alapjait a sulipy.hu oldalon könnyen el lehet sajátítani.
2022. okt. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!