Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet otthon ilyen szinten...

Meg lehet otthon ilyen szinten tanulni programozni?

Figyelt kérdés

Pl: amőba, sakk, dobókocka (rákattintunk, forog, majd ha megint rákattintunk megáll az egyik számnál), aknakereső, rajzoló program


Szóval ilyen "kis" dolgokra gondoltam.

Ezek elkészítetését meg lehet otthon tanulni?

Ha igen, hogyan kezdjem? :)


2015. dec. 28. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenki otthon tanult meg programozni, még a gta és a farcry fejlesztői is.
2015. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam tanár nélkül.
2015. dec. 28. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Neked ez most így nagyon nagy falatnak tűnhet, de hidd el, ez a része a legegyszerűbb a programozásnak. Szóval igen, meg lehet tanulni. Persze ha mondjuk a sakkhoz gépi ellenfelet is akarsz csinálni, az már egy kicsit agyalósabb, de arra is van megfelelő irodalom (mesterséges intelligencia).


Na, hogyha netalántán ezen az ágon tervezed a jövődet, akkor én fognám ezeket a könyveket:

0) Juhász István: Programozás 1 és Programozás 2

1) Reiter István: C# jegyzet

2) Regius Kornél: ASP.NET MVC4+ (ezzel webes alkalmazásokat tudsz majd csinálni)

3) Várterész Magda: Az informatika logikai alapjai

4) Várterész Magda: A mesterséges intelligencia alapjai

5) Dömösi Pál, ... - Formális nyelvek és automaták

6) Gyimóthy Tibor, ... - Fordítóprogramok

7) The definitive ANTLR reference

8) Fazekas István: Neurális hálók


A 0, 1, 2 kiképez téged a programozás alapjaiból. A 3, 4 jól jön, ha valamilyen mesterséges intelligenciát akarsz készíteni. Az 5, 6, 7 akkor kell, ha egy mesterséges nyelvet feldolgozó programot akarsz írni (pl. írsz egy programot, amihez szeretnéd, hogy a felhasználók script-eket írhassanak és a programod végre is tudja hajtani azokat). A 8-as akkor kell, ha a gépi tanulás érdekel, például ha adott egy játék, és te azt akarod, hogy a gép megtanulja játszani azt a játékot magától. Rengeteg irodalom van még, de ebből ki tudsz már indulni.

2015. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 |Orfeusz| ***** válasza:

Ilyen kaliberű programokat egy-két hét után elkezdhetsz csinálni, ha tényleg belemerülsz.

Én a Tanuljunk meg programozni Python nyelven c. ingyenes könyvvel kezdtem, jelenleg itt is maradtam, mert egyelőre az érettségihez ez elég lesz. Ebből kiindulva ajánlom neked is, de nyilván a "konkurenciát" nem ismerem. Egyébként sokan ajánlják a Pythont kezdő nyelvnek.

2015. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Igen, én is úgy gondoltam, hogy tanár nélkül. A programozás tipikusan az a dolog, amit egy tanár akkor se tud megtanítani, ha befeszül és véresre veri egy 300 oldalas manuállal a nebulók hátát.

Vagy szeretsz programozni és megtanulod, vagy átcsusszansz a vizsgán egy kettessel a tanár kedvéért. Ezen két véglet közt még sok átmeneti pont van, de inkább az ilyen primitív (sakk, amőba, minesweeper) játékok azok, amiket tanár segítségével meg lehet csinálni, oszt vége.

Aki igazán jó a szakmában, esze ágában sincs hülyegyerekeket tanítani.

2015. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3-as, nagyon kössz! Mindenképpen letöltöm őket :) (de a programozás 1 nem találtam)


Orfeusz, neked is köszi

Így hirtelenjébe ezt találtam [link]

Mi a véleményed? Természetesen a könyvet is letöltöm csak most telóról vagyok

2015. dec. 28. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
2015. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kicsiben kell kezdeni, nem azzal, hogy a ciklust nézegeted azért, hogy forogjon is már a kocka. De el lehet jutni némi önszorgalommal.
2015. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a linket :)

Akkor holnap rendesen beleásom magam a dolgokba



De még egy dolgot nem tudok. A kinézetet, a desgint hogyan kell megcsinálni? Külön el kell készíteni(pl Painttel :D) és belerakna a "szövegbe" vagy ezt is programozni kell?

Remélem értitek :D

2015. dec. 28. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem agyalnék még ilyeneken... Csináld csak szépen konzolban. Az ablakos dolgokhoz nem árt, ha képben vagy az OOP-vel, az eseményvezérelt programozással meg egy csomó más dologgal.
2015. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!