Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki meg tudná nekem mondani...

Fyccek kérdése:

Valaki meg tudná nekem mondani, mi is a különbség a Dev-C++ és a Visual c++. Stb. között?

Figyelt kérdés
le akartam tölteni egy jó C++ programot, amin tudtam volna rendesen gyakorolni, de bedopta, hogy Dev-C++ stb. és mondom mi is a különbség?

2015. dec. 28. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Maga a fejlesztőeszköz, meg a különböző komponenskönyvtárak.

Meg úgy tudom, a Dev-C++-ban alapból nincs vizuális tervező.

Milyen szintű gyakorlásra kell?

2015. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egész pontosan olyan szinten, hogy szeretnék majdan a játékfejlesztés téren elhelyezkedni, mint programozó, és majd most fogok jelentkezni egyetemre, remélhetőleg sikerülni is fog, és úgy gondoltam, hogy akkor ilyen téren magamnak szerzek tapasztalatot, mert az egyetem nyílván nem fog teljesen felkészíteni, sőt mondhatni csak egy alapot ad. Így gondoltam, a C++ ahogy hallottam játéktervezés téren eléggé elterjedt programozási nyelv, szóval gondoltam tökéletes lesz ezt elsajátítanom. Játékfejlesztés alapjául szolgáló programozási ,,kürölmény" megteremtése lenne a célom, természetesen nem nagy távlatokban egyenlőre, hisz kezdő vagyok még ilyen téren.
2015. dec. 28. 23:10
 3/10 anonim ***** válasza:
CodeBlocks-ot nézd meg, vagy az Eclipse C++ pluginjét. Illetve, természetesen, a Visual Studio Express-t, C+-t is lehet benne. Mindhárom ingyenes, jól dukumentált, rengeteg leírás van hozzájuk a neten.
2015. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor tisztázzunk pár dolgot.


Kezdetben vala gépi nyelv. Az a lényege, hogy a processzor tud csinálni bizonyos dolgokat, pl. két számot összeadni. Ezeket hívjuk utasításoknak. Vannak ideiglenes tárolói, más néven regiszterek, amikben adatot lehet tárolni. Az utasításoknak és a regisztereknek, valamint a gépben lévő hardvereknek volt egy címük, amik bináris számok voltak. Akkoriban egy képzeletbeli 4 bites procira ilyen programot írtak:

1001 1110 0101

1001 1111 1010

0110 1110 1111

Ez például azt csinálta, hogy:

- az 1001 utasítás hatására az 1110 tárolóba betöltötte a 0101 számot

- szintén az 1001 utasítás hatására az 1111 tárolóba betöltötte az 1010 számot

- majd a 0110 utasítás hatására az 1110 tárolóban lévő értéket az 1111 tárolóban lévő értékkel összeadta és tárolta az eredményt az 1110 tárolóban


Hát így programozni marha f_sza volt, így kitalálták, hogy nevezzük el a dolgokat. Innentől úgy nézett ki egy program, hogy:

MOV EAX 5

MOV EBX 10

ADD EAX EBX


És lőn Assembly. Ez már némileg jobb. Ugye ezt már a gép nem érti meg, így vissza kell fordítanunk az Assembly kódot gépi nyelvre, erre jó az assembler. De még mindig nem volt olyan nagyon f_sza a dolog, így eljutottunk a magas szintű nyelvekhez, többek közt a C++-hoz.


Ha C++ nyelven megírsz egy programot, akkor nem árt egy fordító, ami lefordítja gépi kódra a programokat. Ezt kezdetben parancssorban csinálták, de rájöttek, hogy ehhez parancsokat kell megtanulni, sok időt el lehet bíbelődni a fordítással. Így kitalálták, hogy legyen IDE (integrált fejlesztőkörnyezet). Ennek célja biztosítani egy adott vagy több nyelven történő programozáshoz minden szükséges eszközt, beleértve:

- a fordítóprogramot

- a szövegszerkesztőt a szintaxiskiemeléssel

- elemző eszközöket

- felhasználói felületet előállító dolgokat

- projektkezelő eszközöket

- hibakeresőt

meg egy csomó baromságot, ami IDE-nként eltérhet. Mindezt azért, hogy te egy kattintással el tudd indítani a programot, amit írtál ahelyett, hogy parancssorban mókolnál.


Ilyen IDE a Visual Studio, a Dev-C++, a RAD Studio, a NetBeans meg a sok más.

2015. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg a Dev-C++-t használom ennek a programnyelvnek a megismerésére. Ez a Dev-C++ elegendő, vagy esetleg jobban járnék mondjuk a Visual Studio-val? Vagy teljesen mindegy, mert egyik sem tud többet a másiknál? Egyébként mentek a zöld kezek, köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 29. 00:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Visual Studio nem véletlen piacvezető IDE...
2015. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen a válaszokat:)
2015. dec. 29. 00:35
 8/10 anonim ***** válasza:

"A Visual Studio nem véletlen piacvezető IDE..."


De azért a két komolyabb versenytársa közül csak ő nem támogatja a C++14 constexpr funkciókat.

2015. dec. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Be lehet állítani más fordítókat is.

2015. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legújabb Visual Studio-t már ingyér tudod használni! Érdemes, mert iszonyat jó lett!
2015. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!