Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Visual Basic es a VBA...

A Visual Basic es a VBA szintaxisa kozott milyen kulonbseg van?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy a vba a wördben meg excelben fut, nem lehet belőle önállóan futtatható programot fordítani, a nem-vba-ból meg lehet.


Illetve hogy az egyiket csak az amatőrök használják, a másikat meg a dilettánsok.

2016. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SimkoL ***** válasza:

'Illetve hogy az egyiket csak az amatőrök használják, a másikat meg a dilettánsok.' [link] Ha vetnél egy pillantást rá.

Te is egy Python-on, C#-on felcseperedő vagy aki szerint más nyelv nem is létezik ?


A kérdésre válaszolva: a klasszikus VB és VBA szintaxisa között szinte semmi.

2016. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A VB és a VBA szintaxisa alapjában ugyanaz, de a VBA-utasításkészlete és felépítése miatt elég korlátozott a VB-ben sokkal komolyabb dolgokat lehet írni.


1/2 nek: Egy jó programozó szinte bármilyen nyelven tud jó programokat írni(VB-ben pláne), a többi meg csak úgy gondolja...

2016. jan. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SimkoL ***** válasza:

#3: Bár én (nagyon-nagy) előnyben részesítem a Delphi-t, de bármikor előveszek egy másik nyelvet ha szükség van rá - igaz Windows alatt még nem találkoztam olyan dologgal amit Delphi-ben nem tudtam volna megoldani - lehet, hogy lassabban megy benne a programozás, de ha meg vannak a kellő programozási ismereteid akkor nincs gond.

A volt munkahelyemen VBA ismerete nélkül 'meghaltam' volna - egy jól megírt makró fél órás munkát egy villanás alatt megold :)

Talán még annyi, ha Windows alatt programozol, bármilyen nyelven, nagyon-nagyon illik ismerni a WIN API függvényeket. Ha ez megvan nyert ügyed van. - sajnos nagyon kevés ember van itt akinek van valami köze is hozzá :( -

2016. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-esnek igaza van, annyit tennék hozzá, hogy szerencsére nem mindenki programozik windows alatt, ezért nem olyan fontos a winapi-t.


Hálaisten, a windows programozás kezd kihalni, hiszen már nem nagyon készülnek rá programok, minden a webről szól, minden költözik felhőbe. Már a win8-ban is, ezek a metro(modern) felületű játékszereken is látszott, hogy kezd leáldozni, hiszen funkcionalitásban már messze nyoma sincs egy teljes értékű programnak.

2016. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!