Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki elmagyarázná Nekem a...

Valaki elmagyarázná Nekem a Boole algebrát? És az igazságtáblát?

Figyelt kérdés

Értem, hogy melyik jelölés mit jelent meg, hogy pl ha egy állítás igaz igaz mind, stb. De az igazságtáblát nem értem. Oké felírom mondjuk, hogy A BC BC. Ezután tudom, hogy 1-7-ig felírom a számokat kettes és 10-es rendszerben, de, hogy jön ki a harmadik része a táblának? Hogy 0,0,0,1,1,1,0,stb.?

Hiányoztam arról az óráról amikor a tanár elmagyarázta, az osztályban sem nagyon érti senki.

Már megnéztem minden leírást de még most sem tiszta lehet Én vagyok a hülye. Kérlek ne a wikipédiából másoljátok ki a szöveget, vagy küldözgessetek linket, mert már láttam mindet. Ahogy Ti elmagyaráznátok hétköznapi nyelven úgy írjátok le nekem.

Előre is köszönöm!

Üdv!



2016. jan. 6. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy muveletnek van igazsagtablaja. Eloszor a bemeneti parametereket irod fel (A, B, C), aztan ha kell reszeredmenyeket, majd a kimeneti oszlop jon.

A|B|A vagy B

0|0|0

0|1|1

1|0|1

1|1|1


A bemeneti parameterek minden ertekehez (2 eseten 4, 3(ABC) eseten 8 sor) tarsitasz kimeneti erteket, ez az igazsagtabla.

2016. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

#1:

Nem mondom, hogy a kisujjamban van a Boole-algebra, de ha így magyarázza el nekem valaki, még a lila köd szintjén sem fogtam volna fel belőle semmit.

2016. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tabaki: szerencsere az igazsagtabla volt a kerdes, a Boole algebrat nem akartam elmagyarazni. Foleg nem 400 karakterben:)
2016. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!