Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programmal tudok ISO...

Milyen programmal tudok ISO file-t UTF8-ra kódolni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Notepad++, PSPad, ...
2010. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen ISO? Egy CD/DVD ISO?

Hmm szerintem mountold egy virtuális meghajtóval, pl: "Daemon Tools"

Aztán csinálj egy CD/DVD másolást file szinten, és a cél médium tulajdonságainál állítsd be a kiterjesztett karakterkódolást. Ja ás a másolást egy szintén ISO file-ba végezd. Néro-ban ezt úgy kell, hogy "Nero Image Drive" a célmeghajtó.

2010. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, de a második hozzászóló kicsit másról írt. Talán én is kifejthettem volna bővebben - de aki tudja miről van szó az úgyis megérti a kérdést. Azért köszönöm!
2010. márc. 26. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
az iso egy fileformatum, az utf-8 meg egy karakterkodolasi forma. szerintem semmi ertelme ennek a kerdesnek, vagy maskepp kene feltenned.
2010. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kérdésnek van értelme, mert az iso is lehet karakter kódolási forma


[link]


Mondtam, hogy aki ért hozzá az úgyis érteni fogja, mint például az első hozzászóló.


Köszönöm a válaszokat

2010. márc. 26. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:

"...ISO file-t UTF8-ra...""...iso is lehet karakter kódolási forma..."


Az [ISO file] NEM karakterkódolásra vonatkozik, hanem egy ISO kiterjesztésű file-ra, ami egy adathordozói képfile. Snitt... Tehát a kérdés tényleg badarság!


Amúgy az ISO egy nemzetközi szabvány-jelölés pl.:

ISO 9660 - az a CD file-rendszer szabványa

ISO 13346 - a DVD szabvány

ISO 216 - az A és B papírformátumok méretei (pl. A4=210mm*297mm)

ISO 1000 - az meg az SI mértékegység szabványa


Apám! Mielőtt felteszel egy kérdést, gondold át!

2010. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Soha sem értettem, miért kell az embert kioktatni, pláne egy olyan témában amiről fingod sincs. Sajnálom, hogy a tudásod leragadt a dvd írásnál, talán keress rá a google-ban mint ISO karakterkódolás és tanulj.
2010. ápr. 1. 08:08
 8/8 anonim válasza:
Tényleg félreérthető a kérdés, de ha egyszer ott van, hogy utf-8, akkor vajon az iso mire vonatkozhat? Nyílván a papírlapok méretére...
2010. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!