Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# ben nem tudok megírni egy...

C# ben nem tudok megírni egy amőbához hasonló táblás játékot a nyelvi elemeket tudom elmagyarázod te hogyan találnád ki amit ki kell? A gondolatmenetedre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Valami ilyesmi jut az eszembe ha elgondolkozom rajta:

Mivel lesz több pálya amelyek változatosak lesznek gondoltam tárolni kéne a pályákat valamibe. Pl egy enum tömbbe.


Ez tárolná a pálya lehetséges elemeit.

enum MapElements { Empty, Locked, Book, Egg, Barrier, Hand, Gold, Crystal, Two, Three, Four, Five, Six, Seven, Eight, Nine, Teen, Jumi, Queen, King, Ace };


Nem tudom megvalósítani most vannak primitív ötleteim de ha odáig kerül a sor,hogy be kéne pötyögni valamit akkor el akadok.


Olyat is akarok,hogy bizonyos pályák olyan elemekkel és további funkciókkal is rendelkezzenek amikkel a egyesek nem.


Akkor most csináljak egy abstract osztály Map nével ami tartalmazni fogja az összes olyan funkciót változót amit mindegyikre alkalmazható?


Van itt értelme az oo nak?


2016. jan. 27. 01:43
 1/9 A kérdező kommentje:
A leszármazott osztályok pedig bővüljenek funkcionalitásba plusz egy másik enum típussal ami csak ebben a map ban elérhető?
2016. jan. 27. 01:44
 2/9 A kérdező kommentje:
Segítsetek megtervezni. Ez egy tanuló projekt amit én találtam ki! Később majd nyerőgépet is akarok csinálni.
2016. jan. 27. 01:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Először valami elképzelés kellene, hogy mi a búbánatot akarsz csinálni, mert eddig ennek nem sok köze van az amőbához.
2016. jan. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SimkoL ***** válasza:
Először talán írjál egy sima amőba játékot alapnak. Majd utána 'cifrázd'. Mire egy 'kockás papírost' elkészítesz - normálisan, nehézségi fokozatokkal - rájössz a folytatásra.
2016. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hat amobas jatekot pl. ugy lehet, hogy keszitesz egy 2 dimenzios "int" tombot (pl 10 x 10-est), es minden elem 3 erteket vehet fol: 0 = ures kocka, 1 = X jel, 2 = O jel.


Kezdetben minden elem "ures", majd felvaltva kerdezgeted a jatekozokat, hogy melyik mezobe tesznek X-et vagy O-t.


Minden lepes utan ujra kirajzolod a tablat, es ellenorzod, hogy van-e 5 azonos elem egy sorban.


OO-nak nincs nagyon ertelme, de ha valami bonyolultabbat akarsz, akkor elkepzelheto.


Nem tudom mik ezek a Book, Crystal, Queen dolgok, az amobaban nincs ilyen.

2016. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nézz utána pontosan mi is az amőba és milyen szabályok vannak. Mert eddig ez nem annak tűnik.
2016. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azok egy enum típus tagjai.

A kèrdèsemben nem amőba hanem amőbàhoz hasonló volt írva. Szal nem amőbàt akarok. De valóban meg kène próbàlnom az amőbàt előtte.

2016. jan. 27. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha leírod, hogy pontosan mit szeretnél megvalósítani segítek szívesen. Írhatsz privátot is, ha szeretnél!

2016. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezt akarod-e, de én ezt ismerem:

A táblát két pakli francia kártya alkotja lepakolva, jumbók nélkül. A játékosoknak zsetonjaik vannak. Van két pakli francia kártya összekeverve, ezekből húznak. Egy játékos egy olyan lapra tehet zsetont, amilyen lapja van. Ezután az adott kártya helyett új lapot kell húznia. A cél két ötös létrehozása, ahol az ötösöket az amőba szabályai szerint kell megalkotni.

Ezt lehet cifrázni:

A kétszemű jumbók jokerek, akárhova letehetők. A letehetetlen lapok helyett újat lehet húzni. Az egyszemű jumbók (összesen két darab) el tudnak távolítani egy-egy lapot.

2016. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!