Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MTK DROIDTOOLS HIBA?!

MTK DROIDTOOLS HIBA?!

Figyelt kérdés

ROM cserét szerettem volna végrehajtani egy DOOGEE LEO eszközön MTK DroidTools segítségével. Ily módon eddig tucatszor csináltam ennek a márkának a TITAN 2 és a NOVA Y100X telefonját gondtalanul. Ám amikor ennek a scatter fájlját be akartam inmportálni, közölte velem, hogy az UBOOT checksum értéke 0x0, ezen változtassak és csináljam újra. Ezel még nem találkoztam, ezért a neten kerestem megoldást. Az egyik, amit találtam, hogy töröljem ki a fájlt. Megtettem, de a DroidTools ezután nem működött. A másik az volt, hogy a checksum.ini fájlban az értéket 1-ről 0-ra írjam át. Ezután formázzam le a programmal a készüléket, majd formázás és letöltés kiválasztásával indítsam el a programot. Megcsinálta, kiírta, sikeres.

Csakhogy azóta a készülék nem ad képet. Bármilyen gombnyomásra akksi behelyezés után csak a távolságérzékelője világít kikapcsolhatatlanul és onnan veszem, hogy valami nincs rendben, mert ily módon nme ad képet akkor sem, ha a bootloader-t kérem be, holott annak akkor is működnie kéne, ha nem tartalmaz rendszert a készülék.

Erre kérnék hozzáértőktől megoldást, mit tudnék vele csinálni, hogy tegyek rá ROMot, hogy működjön?

Negatív válaszokat nem kérek! Elég rég óta csinálok ilyeneket, hogy biztos legyek magamban, de ilyennel még nem találkoztam. Mi veszi rá egyáltalán, hogy képet se adjon?

Nagyon hálás lennék ésszerű megoldásokért, HÁZILAG megoldható módon, hogy hogyan keltsem életre. Azt még megírnám, hogy az akksi hibájára gyanakodtam, de külső töltővel maxra töltöttem és ugyan ez a helyzet



2016. febr. 2. 05:47
 1/4 anonim válasza:
Az lehet a baj,hogy nem kompatibilis romot flasheltél.Általában a custom romok custom kernelt is tartalmaznak.Ha a pc-d felismeri,ha bedugod,akkor csak flashelsz ott egy kompatibilis romot vagy visszarakod a régit(ha csináltál biztonsági mentést...).
2016. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A gép nem ismeri fel, legalábbis MTKDT-vel csináltam, mint eddig, de most el sem kezdi a letöltést. A bootloadert sem hozza be.
2016. febr. 2. 20:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Elírtam, SP Flashtool-al csináltam
2016. febr. 2. 21:32
 4/4 anonim válasza:
Ha sehogy sem ismeri fel a gép és a recovery és a download mod sem indul el,akkor szervíz.
2016. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!