Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi legyen a szakirányom?

Ceben11 kérdése:

Mi legyen a szakirányom?

Figyelt kérdés
10. évfolyamos informatika szakos vagyok. Itthon rendszeresen tanulok programozni. A gondolkodás módom kialakult, ismerem C,C++,C# nyelveket is, Utóbbi kettőt viszonylag magas szinten(C#-al win formot), és úgy gondolom kis google-al rengeteg nyelvet tanulhatok meg. Hova tovább? Mivel érdemes foglalkozni? Nem vagyok túl kreatív színek terén, de kifejezetten ergonómikus felületeket tervezek, mit tanuljak?

2016. febr. 6. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell feltétlenül új nyelveket tanulnod, inkább mélyülj el ezekben. Aztán irány egyetemre proginfóra vagy mérnökinfóra, aztán ott majd úgyis elég nyelvet mutatnak meg alap szinten és válogathatsz.
2016. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem pont erre gondoltam. A nyelvekkel nincs problémám, itt inkább téma kell. Nem megyek egyetemre, nem bízom senkire a tudásom mibenlétét...
2016. febr. 6. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
LoL.
2016. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj Win 10 alkalmazásokat, arra elvileg pont jó a C# és ott fontos a jó elrendezés, színekben meg nem kell túltengeni.
2016. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SFINAE, reference collapsing, type deduction, rvalue reference + move semantics/perfect forwarding, lambda


Ha olvastál olyat amit még nem ismersz akkor mélyülj el a nyelvekben, ahogy korábban is írták.

2016. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig diploma nélkül nem igazán szoktak programozókat foglalkoztatni :D Nem feltétlenül azért, mert olyan hatalmas gyakorlati tudást ad, de simán lehetséges, hogy olyan dolgokat mondanak ott, amik téged alapjában véve nem érdekelnek, de ott jönnél rá, hogy ez bizony nélkülözhetetlen lenne.

Na meg egy bizonyít a diploma, azt illetően, hogy terhelhető vagy és van valami a két füled között.


Azért mert meg tudsz írni 3 nyelven egy amőbát vagy aknakeresőt, még nincs piacképes tudásod ám.

2016. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De amúgy ha nagyon konkrét feladatot akarsz, akkor csináld meg a gyakori kérdéseket, kicsit lebutítva. Felhasználók regisztrálása, bejelentkezés, fórumtéma nyitás, hozzászólás, felhasználó típusok kezelése, moderálás, üzenetküldés. Mondjuk ha ezt nem Visual Studioban akarod összehuzogatni, akkor megcsinálhatod Java-ban vagy PHP-ben, aztán feltolhatod egy ingyenes szerverre és még működni is fog (persze ehhez jön a HTML és CSS tudás is). Persze ehhez kell egy adatbázis is a felhasználók, hozzászólások stb-k tárolására. Tessék, ez szerintem egy olyan feladat, amivel el leszel jó darabig.
2016. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!