Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni. Melyikel kezdjem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok,Jó reggelt ! Szeretnék megtanulni programozni.Gondolom ez ugyanúgy van mint a kreszben,hogy először mondjuk kismotor,vagy segédmotorból vizsgázni utánna személyautó,teherautó,és így tovább.Természetesen van aki egyből személyautóból vizsgázik.Csak a példa kedvéért írtam ezt a hasonlatot.Úgy gondolom,hogy lenni kell egy alapnak amit minen programozó először megtanul.Nos,én ezt a ranglétrát szeretném végig járni.Tudni szeretném,hogy melyikkel kezdjem,és ha van internetes segédanyag amivel/amiből tanulhatok annak nagyon örülnék ! Itthon kell lennem édesapámal,mert szüksége van rám (rokkantnyugdíjas),és tanulni szeretnék.Azért,hogy az itthon töltött időmnek legyen olyan haszna,hogy megtanultam mellette valami jót.Én tényleg ezt szeretném.Segítségetekben reménykedem !

2016. febr. 20. 08:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:

PASCAL.


Rengeteg anyag, forráskód, oktató, tutorial van hozzá, magyar nyelven is.


Van hozzá ingyenes fordító (bp 7.0, freepascal, stb.) és grafikus keretrendszer (dev pascal, lazarus, (turbo delphi ?) stb.) is.


prog.ide.sk

davdata.nl

delphiforfun.org

torry.net



--

Hajrá, sok sikert!

2016. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
Én inkább a c#-ot javasolnám, fejlett, objektumorientált nyelv.
2016. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
33%

A pascal is fejlett, objekumorientált nyelv.


Itt egy lista a híresebb programokról, amelyek pascalban (delphi) készültek:


[link]

2016. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
16%

Még egy-kettő:


Double/Total Commander

FL Studio

GameMaker (until version 8, I don't know about their new version)

Cheat Engine

AIMP

Age of Wonders II

Beyond Compare

(wx)Dev-C++

HJSplit

HeidiSQL

Guitar Pro

IZArc

PSPad

WhiteStarUML

2016. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
32%

Ezek meg csak freepascal alapú projectek:


[link]

2016. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
16%

Ezek meg Lazarus-os cuccok:


[link]

2016. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
16%
2016. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
92%

Első körben angolul tanulj meg, aztán jöhet valami programnyelv. Én a Pythont javaslom, kiváló kezdőnyelv és nagyon népszerű manapság.

G.

2016. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy akármennyire is releváns volna egy nyelvnél, hogy milyen híres programokat fejlesztettek benne, mivel akár Lua-val is meg lehetne írni akármit wrapper lib-ek segítségével. Sőt, azt is olvastam, hogy valamelyik Adobe-s képszerkesztő projektnek a 40%-a Lua-ban van írva, de attól még nem ajánlom első nyelvnek.


Én a szokásos Python/Pascal helyett a D nyelvet ajánlanám. Egyrészt nem árt, ha nem idegenkedsz a C-szerű nyelvektől, mivel a későbbiekben nagy hasznodra válhatnak, és a D után sokkal könnyebb lenne megtanulnod C-ben is programozni, másrészt a D egy könnyű és jól is dokumentált multiparadigmás, erősen típusos nyelv, megtanít neked sok mindent.

2016. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
48%

"Nem hinném, hogy akármennyire is releváns volna egy nyelvnél, hogy milyen híres programokat fejlesztettek benne,"


Hát pedig az, releváns.


De a lényeg inkább az, hogy a kérdezőnek megfeleljen.

A pascal pedig ilyen. Könnyen tanulható, erősen típusos, jól olvasható, remek nyelv.

2016. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!