Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nullarol megtanulni programozn...

Nullarol megtanulni programozni? Lehetseges? Mennyi ido alatt? Javara/JavaScript re gondoltam.

Figyelt kérdés

Orvos vagyok, ill. rezidens. Kiabrandultam, foleg a fizetes es a korulmenyek miastt. Valtani szeretnek. Mindig azt hittem, a penz nem fontos, csak a hivatastudat, de mara mar megvaltozott a nezetem. Nincs hetvegem, faradt vagyok es poenzem sincs.

At szeretnem magam kepezni es a szamitastechnika vilagaban munkat keresni.

Itthon szeretnek tanulni amennyiben mod van ra. Mit gondoltok, menne?


2016. márc. 1. 04:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy lehetséges, senki sem úgy született, hogy tudott programozni - jó, talán Carmack.

Viszont ha csak a pénz érdekel, akkor nem járnál jól ezzel a váltással, rengeteget kell foglalkozni vele mire eljutsz arra a szintre, hogy azért fizessen is valaki, ha meg jól akarsz keresni akkor hétvégéd programozással sem lesz.


Talán másfél-két év alatt lehet eljutni odáig, hogy találj is valamilyen melót, de ezt úgy értsd, hogy napi 8 órában, ez felteszem nálad nem opció, ha hetente pár órát tudsz csak vele foglalkozni akkor nem vennék rá mérget, hogy van értelme egyáltalán nekiállni.

2016. márc. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Napi 1-2 orat tudnek csak munka mellett foglalkozni vele. Azert ez, mert ez erdekel is valamennyire. Mindenkeppen szeretnek valtani es megiscsak jobb mint aruhazban arut pakolni.
2016. márc. 1. 06:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne lehetséges 0-ról megtanulni :D szerinted a programozók alaptudással születnek? :D


Az idő sok mindentől függ...mennyit tudsz rászánni, mennyire érted a lényegét, mennyire jó a tananyag, milyen erőforrásaid vannak...


A java és a javascript nem ugyanaz! Ég és föld, igazából semmi közül egymáshoz. Java, C#, Webfejlesztés (HTML, CSS, Javascript, PHP, MySQL...), C++... több lehetőséged is van!


El kellene döntened, hogy mivel szeretnél foglalkozni, Java-t pl sok helyen alkalmazzák, de főleg mobil applikáció fejlesztésére keresnek embereket ilyen téren, viszont multiplatformos, tehát tudsz vele telefonra (Android, IOS...) és számítógépre (windows, linux...) is programot írni. Tehát ha mondjuk a java-t választod azon belül még "szakosodnod" is kell, de kell egy átfogó ismeret is.

C# főleg windows-on használatos, alapból nem is nagyon tudod másra használni, vannak webfejlesztési lehetőségek is benne és windows phone-ra is tudsz vele applikációt írni. Vannak egyéb lehetőségek (Mono), amivel más platformokon is tudod futtatni a kódot. Pl Unity motorral tudsz programot, vagy játékot készíteni amit akár konzolon, telefonon, számítógépen is tudsz futtatni.

Webfejlesztést nem részletezném, ugye weboldalakat tudsz csinálni, ebben is rengeteg lehetőség, pénz... van.


23F

2016. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Napi 1-2 óra eléggé édeskevés.

Ráadásul egy nyelv "megtanulása" semmilyen értékelhető tudást nem ad, ezer más technológiát, módszertant, háttértudást kell megtanulni hozzá.

2016. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

A válaszolóknak abban igaza van, hogy maga a nyelv ismerete nem ér semmit, meg hogy sok technológiát kell ismerni, de én inkább valami kisebb lépésekben gondolkoznék.


Először is, mi az, amire szívesen írnál programokat?

- Asztali számítógépre, laptopra?

- Mobiltelefonokra?

- Esetleg inkább weblapokat csinálnál?

- Netán érdekel az elektronika, és szívesen alkotnál valami olyan áramkört, amit egy programozható mikrovezérlő irányít?


Megmutatom neked, mi ebben a szakmában a feketeleves, amibe a kezdők sokszor belefutnak és hamar feladják miatta. Képzeld el, hogy egy automatából akarsz egy palackos italt vásárolni. Kérlek írd le nekem, hogy hogyan működik a vásárlás:

- a te szemszögedből nézve

- és a gép szemszögéből nézve. Jó lesz így szép magyar mondatokkal, hogy "Először is bedobom a pénzt...".

2016. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben inkább kimennék angliába. Ha már végigültél hat évet az orvosin, akkor azt nem érdemes kockára tenni egy ilyen bizonytalan lépéssel.

Elég valószinű, hogy úgy két év múlva jutnál el a hobbiprogramozói szintre, amivel pénzt nemigen tudnál keresni.

Akik otthon, önerőből tanulnak, nincs papírjuk, azokért nem kapkod a szakma, csak ha tényleg nagyon tudják mit csinálnak, ha tényleg világít róluk, hogy van hozzá affinitásuk. Az önerős tanulásnak bőven vannak hátrányai is. Jó az esély rá, hogy az életben nem lesz belőled használható, értéket termelni képes programozó.

Ettől függetlenül, ha gondolod vágj bele, pénzedbe nem kerül, napi egy két óra időt áldozni meg tudsz rá. Három hónap után szerintem számodra is világossá válik, hogy van-e helyed ezen a területen.

Én a helyedben azért vennék egy fapados repjegyet, biztos ami biztos alapon.

2016. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Mint eddig kiderult nem sok kozom volt ezidaig a programozashoz.

Kedves Utolso: elsosorban asztali szamitogepekre es laptopokra szeretnek programokat irni, de nagyon erdekel az elektronika is.

Ami meg fontos, hogy mindenkeppen piackepes tudast szeretnek, olyat, amit nem csak magam miatt szerzek meg, hanem tudom hasznalni is.

A vasarlas a sajat szemszogembol (picit meglepodtem a feladaton, de igyekszem) :

1. megszuletik az otlet/szukseglet,(szomjas vagyok stb)

(itt most nem megyek bele abba, hogy van e nalam penz, bar ez is fontos informacio)

2. kivalasztom az automatabol milyen italt szeretnek

3. megnezem az arat es kivalasztom hozza a megfelelo penzermet

4. Bedobom az automataba, megvarom meg felismeri, kivalasztom az ital kodjelest, beutom a gepbe

5. szerencses esetben a gep kidobja a valsztott italt.

6. megvarom a visszajarot.


A gep szmeszogebol:

1. Beerkezik a penzerme

2. az ermefelismero felismeri a penzerme erteket

3. kinyilik a megfelelo csapoajto es apenzerme bekerul egy tartalyba.

4. analizalja a beutott kodot ( melyik ital kodja)

5. Ellenorzi, hogy ahhoz az italhoz elegendo e a bedobott erme erteke

6. "kiloki" a kivalasztott italt

7. Ha szukseges visszajaro kivalasztja a megfelelo tartalybol es "kiloki"


Tenyleg erdekel a valaszod!

2016. márc. 1. 12:24
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

4 - 5

5 - 4


de van ott még egyéb teendő is. Ellenőrizni kell, hogy a választott ital, a pohár kifogyott-e, összességében minden feltétel adott-e a kivánt ital elkészítéséhez, satöbbi.


Ezzel együtt, valóban így kezdődik egy program elkészítése, de ez még koránt sem elég. Aki képes a való életben elemi lépésekre bontani egy folyamatot, az nem biztos, hogy képes ezt számítógépes nyelven is megfogalmazni.

Az ugyanakkor tény, hogy aki az első lépésre sem képes, az totál alkalmatlan.

2016. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
palackos italrol volt szo :)
2016. márc. 1. 13:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van. De azt is ellenőrizni kell.
2016. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!