Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek programozni?

Hogyan kezdjek programozni?

Figyelt kérdés
Ha megvan a nyelv akkor hogyan kezdjem el? Kell valami háttértudás? Pl vannak alap algoritmusok vagy szabályok amiket be kell tartani?

2016. márc. 5. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Három dolgot tudok ajánlani ami egyszerűbbé teszi:


- Egy jó könyv (és ha elárulnád hogy konkrétan milyen programnyelv...)

- Elte programnyelvek portál

- Tanuljátok már meg használni azt az istenverte googlet!

2016. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs, válasz írásakor nem látszódnak a címkék :)
2016. márc. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
C# van szó.
2016. márc. 5. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:

keress egy jó könyvet ami jó alapokat ad...

Én pl a Tanuljuk meg 24 óra alatt könyveket, szeretem, mert érthető és izgalmas...

persze vannak benne már elavult dolgok, de az alapok nem változtak...

Lehet háttértudás nélkül is írni programot, de vannak olyan programok amikhez előny ha ismersz bizonyos algoritmusokat, elméleteket...


Sok-sok tanulás és még több gyakorlás...mindig keresd az adott feladathoz a megoldásokat, de vannak amikor saját megoldásokat kell megvalósítanod :)


23F

2016. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az az ember aki egy ilyen kérdést tesz fel ezen a fórumon mint te az soha az életben nem fog programozni c-ben

a programozáshoz probléma megoldónak kell lenni aki egy ilyen egyszerű akadályt nem tud venni az nem fog érvényesülni

2016. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös, pont ezaz.... Emiatt tettem fel a kérdést.

Pascaloznék is, nekem mindegy. De ahogy leszedtem a freepascalt...te atyaég. Nekem nincs bajom az ódivatú dolgokkal (még tetszett is, hogy nem csilivili) de az nagyon tré. A visual Studio sokkal átláthatóbb.

2016. márc. 5. 13:40
 7/10 tabaki ***** válasza:
Hogy mi a tré, azt ne nulla tapasztalattal akard eldönteni, nem rossz az, ha már egy kissé megismered. De nem muszáj a Turbo Pascal előtt tisztelgő retró IDE-t használnod, dolgozhatsz Geanyben, Notepad++-ban, vagy talán még jobb, ha eleve a Lazarus fejlesztőkörnyezetét szokod meg már a konzolos programok írásakor is, úgyis azzal fogod folytatni -- már amennyiben még a pascalban lépnél tovább.
2016. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szóval ha fent van a freepascal és notepad++ban csinálom a kódot és .pas -ba mentem el, az futni fog?

Egyébként lehet a Python lesz a kiválasztott

2016. márc. 5. 17:59
 9/10 tabaki ***** válasza:

Szóval ha fent van a freepascal és notepad++ban csinálom a kódot és .pas -ba mentem el, az futni fog?

Egyébként lehet a Python lesz a kiválasztott


Nem a .pas fog futni, hanem a lefordított program. A Notepad++ képes meghívni a Free Pascal Compilert, csak be kell állítanod:

[link]

Én speciel a Geanyt használom, az .pas kód esetén alapból az FPC-t keresi.

[link]


Ha végül python lesz, arra is van jó IDE: [link]

2016. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
free pascal a legegyszerűbb!
2016. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!