Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ -ban hogy csináljak...

C++ -ban hogy csináljak struktúrát, és függvényeket, amik megcsinálják a törtek összeadását és szorzását?

Figyelt kérdés

A függvények törzse így nézzen ki:

Tort osszead(Tort egyik, Tort masik){/*...*/}

Tort szoroz(Tort egyik, Tort masik){/*...*/}

Használata pedig:

Tort a;

Tort b;

/*Kézi kitöltés, bekérés a felhasználótól, akármi*/

Tort osszeg = osszead(a, b);

Tort szorzat = szoroz(a, b);

Kiir(a);

Kiir(b);


Ennyi segítséget kaptam a tanártól, de egyáltalán nem értem ezt az egész anyagot. Tud valaki segíteni?


2016. márc. 17. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyakorlás tud.

De én inkább az operátorokat terhelném túl, sokkal szebb lenne.

2016. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az az "operátor túlterhelés", és hogy gyakoroljam, ha el se tudom kezdeni a feladatot, mert az egész programozást nem értem? Nekem ez csak egy töltelék tárgy, a 2-est viszont el kéne érnem.
2016. márc. 17. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Még ha nem is volt benned annyit hogy lejegyezd hogy mi az a struktúra az órán, beírod a google-be hogy c++ struktúra és kidobja.


struct Tort {

int szamlalo;

int nevezo;

};


Létrehozod a törtet:

Tort a;


Az elemeit pedig így éred el:

a.nevezo

a.szamlalo


A függvény így néz ki:

Tort osszead(Tort a, Tort b) {

Tort c;

//itt kiszámolod a c=a+b egyenlőséget

return c;

}


Mindent leírtam amire szükséged lehet, innentől ha tudsz törtet összeadni és összeszorozni már megvan a megoldás.


A kettes viszont neked kell és nem nekünk úgyhogy az nem érv számunkra miért nem akarsz tanulni. Jövőre is újra lehet próbálkozni.

2016. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. márc. 17. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!