Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen gyakran érdemes fejlesz...

Milyen gyakran érdemes fejlesztőként munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Java/JavaScript fejlesztőként dolgozom jelenleg első munkahelyemen 4 éve. Egyes weboldalalkon azt olvastam, hogy érdemes gyakran munkahelyet váltani, mert többet keresnek akiknek már több munkahelyük volt mint akiknek kevesebb (ugyannnyi tapasztalattal). Máshol azt írják, hogy nem mutat jól az önéletrajzban, ha nagyon sok rövid állásod volt már. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. márc. 28. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha találsz egy olyan lehetőséget, amiért biztosan megéri váltani, akkor válts. Ennyi.

G.

2016. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
4 év az egyátalán nem rövid idő, ha a jelenlegi helyeden nincs kilátásban előrelépési vagy fizetésemelési lehetőség, akkor nézz szét és hajrá.
2016. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nincs általánosan bevett gyakorlat:

Amíg úgy érzed a jelenlegi helyeden, hogy jól érzed magad, érdekes amit csinálsz, találsz a munkádban kihívásokat/fejlődési lehetőséget, megbecsülik a munkádat (pénzben is), addig szerintem nem érdemes váltani csak azért, hogy új helyed legyen. Ha a korábbiak közül bármelyik nincs meg, akkor érdemes körülnézni.

2016. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válts, ha úgy érzed, hogy kifulladt a projekt, és olyan érzéssel kelsz fel reggelenként, hogy nyűg vár rád a munkahelyen, az eddigi megszokott öröm helyett.
2016. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő igaz amit írtál, a gyakori munkahelyváltás segíthet a fizetés növelésében, ugyanakkor valóban rossz látvány. Én évente kérek X Y összegnyi emelést (általában 10-15%), így jól jár a munkáltató is, mert nem tudna könnyen/megfelelően pótolni ha elmennék emiatt, illetve én is elégedett maradok. Én nem feltétlen cserélném le a jelenlegi munkahelyemet pusztán azért, mert többet ajánlanak (persze van az a pénz), fontosak a juttatások, ha bejárós akkor az utazási idő, munkahelyi légkör - saját terület/iroda mérete és felszereltsége... ezeket is figyelembe kell venni különben csökken a munkamorál és idővel megutálhatod a helyet ahol dolgozol.
2016. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem sosem zavart az, hogy rosszul fog mutatni a CV-mben a sok munkahely, ha jobb ajánlatot kaptam, váltottam arra. A munka mellett előadásokat tartottam, publikáltam, ezért sosem kellett melóért kilincselnem, mindig engem kerestek meg. Vannak ex-munkatársaim, akik még mindig az első munkahelyükön kínlódnak éhbérért, pedig szakmailag sokkal jobbak voltak nálam, csak éppen az ambíció hiányzott belőlük. Sosem szégyelltem béremelést kérni, és eddig mindig meg is kaptam.


Ha az új helyen kérdezik, miért akarod otthagyni a régi munkahelyedet, válaszold azt, hogy ott szakmailag már nem tudsz tovább fejlődni. Ez mindig beválik.

2016. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajzban az mutat jól, vagy kevésbé jól, amit beleírsz.

Attól, hogy te otthagyod a munkahelyedet, még nem fognak a következő helyen neked automatikusan többet fizetni.

A fejlesztők ma már általánosságban elmondhatják, hogy nem keresnek rosszul és megvan az az anyagi függetlenségük, hogy ne kizárólag a jövedelmet vegyék számításba, ha munkahelyet keressenek. Hiába egy jól fizető munkahely, ha rossz a környezet, bunkók a kollégák, ha egy másik helyen harminccal-ötvennel kevesebbet lehet ugyan keresni, de a munka érdekes és változatos, ha a kollektíva jó és a főnökség is normálisabb, netán nem veszik olyan komolyan a késéseket sem, ami nálam mondjuk nem utolsó szempont volt egykoron.

2016. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!