Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python-ban hogy írom ezt ki...

Python-ban hogy írom ezt ki egy fájlba?

Figyelt kérdés

Van egy szép kis képernyőre való kiírásom:

(FOR ciklusban iratok ki sorokat)

for i in range(0, len(index2)):

print str(i+1, ". ", item[int(index2[i])], ", ", nev[int(winner[i])], " ", licit[int(winner[i])])


Na, ezt hogy tudom egy txt fájlba beletenni?



2016. ápr. 3. 21:29
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézést ez van a for ciklusban:

print i+1, ". ", item[int(index2[i])], ", ", nev[int(winner[i])], " ", licit[int(winner[i])]

2016. ápr. 3. 21:30
 2/6 anonim ***** válasza:

open() majd write().

[link]

2016. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Piert ***** válasza:
ide küldj emailt: matej@inf.elte.hu
2016. ápr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Importáld a Python3 print függvényét, annak van egy file nevű argumentuma amiben megadhatod hogy hová írjon:


from __future__ import print_function


with open('kimenet.txt', 'w') as f:


print(i+1, ". ", item[int(index2[i])], ", ", nev[int(winner[i])], " ", licit[int(winner[i])], file=f)


Vagy ahogy fentebb is írták, a write függvénnyel, csak ne felejtsd akkor string-é alakítani és összefűzni az elemeket, illetve a végéről se hagyd le a soremelést.

2016. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Python 2-ben is lehetséges, a right-shift operatorral:

print >> f, "Hello World"

2016. ápr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@#5

Köszönöm a kiegészítést, ismerem, de:

Az általad említett szintaktika deprecated lett Python2-ben, Python3-ban pedig már nem létezik. Használata ellenjavallott, helyette van a print függvény.


[link]


Természetesen igazad van és lehet használni így is, csak vigyázni kell vele Python 2-3 kompatibilis kódok írásánál.

2016. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!