Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Webfejlesztő vagy szoftverfejl...

Webfejlesztő vagy szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés
Laikusként kérdezem, mi a lényegi különbség a kettő közt a képzés, nehézség, munka jellege, keresettség tekintetében? Illetve elkülönül-e egymástól a két irány, vagy aki ért az egyikhez, az ért a másikhoz is?

2016. ápr. 18. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van átfedés, de nincs túl sok köze egymáshoz, teljesen más technológiák használatát követeli meg a két terület.ű

Szoftverfejlesztős inkább android, desktop, és néha szerver oldali alkalmazásokat írnak Java, C#, C++, stb. nyelveken, egy webfejlesztő pedig vagy szerveroldali logikát vagy kliensoldali megjelenést és működést ír php, javascript, html, css, stb. segítségével.

2016. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg tökugyanaz a kettő. A html-js-css hármas megfelel a "hagyományos" szoftverfejlesztésbem a GUI-nak, a backend meg lényegében szoftverfejlesztés. Csak más nyelven.
2016. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
#2: Akkor jelentkezz egy szoftverfejlesztői álláshirdetésre, és nézd meg milyen próbafeladatot kapsz :)
2016. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mind2-be belekóstoltam bizonyos fokig...


Webfejlesztésből 2 szakmám van (az egyik részben az), ahogy írták általában HTML, CSS, JS, JQuery, PHP, MySQL...

Elég keresett szakma (főállásban ezt végzem jelenleg), lehet vele keresni, ha jól csinálja az ember, idővel akár otthoni fusival is jól tudsz keresni :)


A szoftverfejlesztésbe csak belekóstoltam, munkahelyi továbbképzésen vettem részt, utána kb 1 évig C#-ban írtam programokat...otthon játékfejlesztéssel foglalkozom hobbi szinten (több mint 1 éve), na ott kb 1 hónap alatt 10x annyi tudást szereztem, mint a volt munkahelyen 1 év alatt :)


Mind2 nagyon izgalmas tud lenni és elég jó lehetőségeket nyújt mind pénz keresésre, mind hobbi szintű kreatív munka végzésre, DE mind2-nél ott a veszélye annak, hogy unalmas száraz munkát kapsz, aminek lehet köze sem lesz a programozáshoz...mert főállásban simán a nyakadba sózhatnak valami ilyesmit :S

Én például webfejlesztőként a munkahelyen weboldalakat fejlesztek, 0-ról csinálok weboldalt, módosítok több éves kódot...

Szoftverfejlesztőként meg kisebb alkalmazásokat írtam, igazából csak pár konzolos kódot, igaz elég hasznosakat, de egy sima fekete ablakot látott a felhasználó és a végeredményt :) Otthon írtam 1-2 szebb GUI-s programot...

Játékfejlesztésnél meg ugye játékot csinálok, de ott van egy elég jó motor amit felhasználok alapnak...


Igazából a mai programozási nyelveknél úgy megy, ha egyet tudsz akkor akármelyiket könnyen megtanulhatod...

Tehát ha tudsz PHP-ban programozni, akkor könnyen elsajátíthatod a C#, Java, C++...alapjait, de mindenhol van elég sok elmélet amivel minőségibb kódot tudsz kiadni a kezedből!


Én például egy olyan nyelvvel kezdtem aminek a felhasználása elég szűkös, meg pár dolog eléggé le van butítva benne, de kezdetnek nem volt rossz...


23F

2016. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
#3 ez elég gyenge érv. Jelentkezz egy bármilyen állásra ahol olyan nyelvet kérnek amit sosem tanultál, és nagyot fogsz nézni.
2016. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És hogyan tudhatnám meg, hogy melyik inkább a nekem való? Hogy döntsem el, hogy melyik irányba induljak?
2016. jún. 30. 10:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Az alapok ugyanazok mindkét esetben, kezdj el programozni tanulni és ráérsz később ezen gondolkozni. Az angolt se felejtsd el.

Ha a Pythonnal kezded, akkor azt mindkét irányban használni tudod és nagyon gyorsan tanulható, de ha később más nyelvre váltasz, ahhoz is jó alapokat ad.

2016. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Az angollal nem lesz gond.

Diploma nélküli, "önképzett" emberek melyik területen tudnak érvényesülni nagyobb eséllyel?

2016. jún. 30. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez annyira meddő vita, a két szóban szereplő "fejlesztés" teljesen ugyanaz, mindkettő szoftverfejlesztést jelent. Amit a webre írsz, az is szoftver, akár backend, akár frontend.


Az, hogy te milyen technológiákkal (!) akarsz foglalkozni, azt itt nem fogja tudni senki megmondani, előbb el kéne kezdeni programozni tanulni. Én például szívesen foglalkoznék nem webes technológiákkal, de mivel ilyen munkák számomra (gondolom sokan vannak ezzel így) könnyebben elérhetők, ezért egy ideje itt ragadtam.

2016. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindkettő szoftverfejlesztés, messziről nézve ugyanaz.

A nyelvek, technológiák, elvárások mások.

2016. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!