Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik fajta osztály deklarálá...

Melyik fajta osztály deklarálás tesz lehetővé gyorsabb fordulást C#-ben?

Figyelt kérdés

Mások kódjaiban többnyire ezt a verziót látom:

var a = new Osztály();


Én meg ezt szoktam használni:

Osztály a = new Osztály();


Ha van különbség a kettő között fordítási idő szempontjából, akkor melyiket lenne ildomosabb használni?



2016. ápr. 22. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A var fordítása kicsit lassabb lehet, mert ki kell találnia, hogy akkor most milyen típussal van dolga. De itt nagyon kis időkülönbségről beszélünk, nincs igazán jelentősége.
2016. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam.
2016. ápr. 22. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg semmivel lesz lassabb. A típust nem kell kitalálnia hiszen ott áll alapból jobb oldalon. Másrészt a var kevesebb betű mint a legtöbb osztály így a szöveget is gyorsabban dolgozza fel a fordító. Szerintem nincs különbség a kettő közt.
2016. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Piert ***** válasza:
37%

A lexikális elemzőnek majdhogynem mindegy, ugyanakkor a var egy típustalan típus, így azt majd a kódgenerátor kell hgy feloldja, így valamennyivel lassabb, de ez nyilván miliszekundumokban értendő.

Más kérdés, hogy nettó hülyeség var-t használni erre, mert rengeteg hibához vezethet.

2016. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Típustalan típus?

Az olyan, mint a páratlan páros?

És mitől is veszélyes, tekintve, hogy fordítási időben kiderül minden objektum típusa?

2016. ápr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hmm, hát pedig elég tapasztalt fejlesztők használják var-al, én meg kis gyakornokként nézegettem a kódot és szúrtam ki a különbséget a "szokásaink" között.
2016. ápr. 22. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Chibi, te vagy az?
2016. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Őőőő, nem tudom ki az, még sose hasonlítottak kérdező celebhez. De ha gondolod írhatsz privátot, válaszolok és láthatod, hogy nem én vagyok az a valaki :D

(Legalább nem Balázskának lettem nézve.)

2016. ápr. 22. 23:49
 9/11 A kérdező kommentje:

"Hmm, hát pedig elég tapasztalt fejlesztők használják var-al, én meg kis gyakornokként nézegettem a kódot és szúrtam ki a különbséget a "szokásaink" között."


Félreértések elkerülése végett ezt meg nem azért írtam, hogy fényezzem magam, csak abban kételkedtem, hogy ez problémát okozhatna fordítás közben, hiszen tapasztalt fejlesztők is var-al deklarálják.

2016. ápr. 22. 23:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Problémát nem okoz, csak gusztustalan ha ezzel csinálunk valami bonyolultabbat mint egy print. Illetve de, okozhat, ha tele van ilyennel és szopd ki a kisujjadból hogy a hetvenkettedik szintjén az AST-dnek most ez mi...


A típustalan típus meg egy olyan fogalom mint a konstans változó. Szép is a magyar nyelv programozásra, nem tudom miért nem szeretik. :-D

2016. ápr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!