Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# egy stringből, hogy szedjek...

X483 kérdése:

C# egy stringből, hogy szedjek ki egy bizonyos részt?

Figyelt kérdés

Példa:

Itt egy szöveg nevű string (nem tömb maga, a string ilyen hosszú és így néz ki.): "{teszt : 478.68, teszt2 : 478.68, teszt3 : 478.55, teszt4 : 478.68, teszt5 : 423.33}"


Tegyük fel ebből én csak a 478.68-at szeretném kivenni szóval ami a teszt2 : és a , között van. (Az a 478.68 változhat szóval ne mindig ugyan annyi karakterből áll lehet, hogy megváltozik 1202.03-re szóval a x karaktertől y karakterig levágom és utána az x karaktertől a végig levágom nem jó).


Röviden a szöveg stringből amiben a számok mindig változnak szeretném egy szöveg2-ből csak azt az egy számot kivenni.



2016. máj. 2. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Módszer A: a példa szöveged JSON formátumú, érdemes lehet JSON parszereket nézned.


Módszer B: reguláris kifejezéssel: "teszt2 : (\d+)," és a group(1) kell neked.

2016. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Persze a regexpet elírtam, a pontot nem veszi be. Így már igen: "teszt2 : (\d+\.\d+),". Persze lehet még finomítani ezt is.

2016. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
B módszernek, hogy tudnék jobban utána nézni? :D Amúgy köszi ment a +.
2016. máj. 2. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:
"c# regular expressions" keresőkifejezéssel tudsz indulni. Regkifekhez egyébként jó magyar leírások is vannak, javarészt használható lesz C#-ban is, csak először meg kell találni, milyen osztályokat/metódusokat kell használni hozzá. :)
2016. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel lehet a kérdést. Szóval ezt egy a stringet egy weboldalról töltöm le (Ugye WebClient.DownloadString)
2016. máj. 2. 15:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Sikerült. Köszönöm. :D
2016. máj. 2. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehogymár regexpelj egy jsont...

Behalok a sok gányolón...

Kell egy json parser, aztán azzal kiszedni.

2016. máj. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Json.NET kell neked.
2016. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!