Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kiírható e a System. Out....

Tordy József kérdése:

Kiírható e a System. Out. Println java parancsal egy azon soron belül két egész számos változó összege és egy karakter?

Figyelt kérdés

Gyakorolgatok. Nézegetem, hogy mit lehet és mit nem. Abszolút kezdő szinten. Ha megadom két változónak az értékét pl:(int het=7 és int harom=3) majd egy karaktert char a ='a'


Ezt egy sorban akarom a géppel kiíratni, akkor az lehetséges e? A Logikai menet amit meg szeretnék adni, az a 7+3=10 és odaíratni a végére az 'a' értéket.

Tehát a program futtatása után ezt kell, hogy kiírja a gép: 10a.

Lehetséges? Hogyan?



2016. máj. 4. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

System.out.println((7+3) + "a");


vagy:


System.out.printf("%d%s\n", (7+3), "a");

2016. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy megismerkedhetsz a sima System.out.print() függvénnyel: ez abban különbözik a println() függvénytől, hogy a végén nem ír ki sortörést, azaz egy sorba tudsz kiíratni vele.


Például 3 függvény hívással így tudod megvalósítani (felhasználva a kérdésedben írt változókat):

System.out.print(het + harom); // ez kiírja az összeget

System.out.print(a); // ez kiírja az 'a' karaktert

System.out.println(); // ez pedig kiír egy sortörést


Ez persze valószínűleg lassabb, mint az #1-es által írt megoldások, de ilyen egyszerű programoknál még nem lesz annyira észrevehető.

2016. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

String.Format

vagy StringBuilder

2016. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!