Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan konvertáljam az Object-...

Hogyan konvertáljam az Object-et int tipusba?

Figyelt kérdés

A dolog eléggé specifikus:

Van egy táblázatom, ami müködik is rendesen..., van egy ciklus ami kinyeri az adatokat a táblázat soraiból majd összeadja azokat és elosztja az elemek számával egyszóval átlagot számol, a gond ott kezdődik amikor elmentem a táblázatot majd újra betöltöm és amikor próbálnák ismét átlagot számolni akkor kezdődik a gond.

jegy += Integer.valueOf((String) obj); eyyel konvertálo objectumból int-é az adatokat, de ami elenérizné h csak számok kerüljenek elé már nem működik if(obj != "H" && obj != null && obj != "") de nem értem miért?



2016. máj. 8. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egeszen ertem, mit csinalsz. A peldadban Objectet Stringre kasztolsz, majd az parse-olod Integerre (amit utana ugylatom kasztolsz int-re).


Tehat: mi van a tablazatban, Integer vagy String?

2016. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

if(obj != "H" && obj != null && obj != "")

Mi a fene akar ez lenni?

Int.Parse(obj); vagy bool success = Int.TryParse(obj, out num); aztán szevasz.

2016. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

> obj != "H"


Azt is tegyük hozzá, hogy String-el való egyenlőséget nem így vizsgálunk Java-ban, hanem az equals() metódussal.

2016. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A táblázatban Object tipus van. Minden müködik addig a pontig míg el nem mentem és újra be nem töltöm a táblázatba az adatokat. Köszönöm mindenkinek a segítséget de azóta meglet a hiba tényleg az equals() metódust kellet használnom. A megoldás így néz ki :

if (obj instanceof String){

String strObj = (String)obj;

if (strObj.equals("H")){

hianyzas++;

}else if (!strObj.equals("")){

try{

jegy += Integer.valueOf(strObj);

counter++;

}catch (NumberFormatException e){System.out.println(e);}

}

2016. máj. 9. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!