Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki több programozási nyelvet...

Aki több programozási nyelvet ismer, nem szokta összekeverni őket?

Figyelt kérdés
Elnézést ezért a talán buta, laikus kérdésért, de tényleg érdekel, hogy van ez. Nem tudom, egy átlagos programozó hány nyelven tud, nekem már azt is nehéz elképzelni, hogy akár 2-3 nyelvet hogyan lehet fejben különválasztani.

2016. máj. 12. 09:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Persze lehet mondani, hogy aki tud németül és franciául, az sem keveri össze a kettőt, de jó analógia-e ez?
2016. máj. 12. 09:46
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Többek között ezért is használunk IDE-t az adott nyelvhez, mert abban van kódkiegészítés. Ha mondjuk Java-ban elkezdeném írni, hogy

Console.

és nem kínál fel rá semmit, egyből leesik a dolog, hogy "ja, itt System.in/out/err van".

2016. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

én néha szoktam, de napi szinten használok C#-ot és PHP-t...de nem komoly szinten keverem, csak néha hirtelen C# szintaktikával írok PHP kódot aztán feleszmélek, hogy hoppá most nem ez kell :D

De ez inkább váltásnál jelent gondot, amikor hirtelen átvált az ember...

Pl amit régebben használtam az nem fog most hirtelen beugrani, hogy azt a szintaktikát használjam :)


23F

2016. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam összekeverni. Az angolt sem keverem a magyarral, a körtét sem keverem az almával. Megtanulom melyiknek mik a sajátosságai és hogy melyiket mikor/hol kell használni.


@2: Java-ban is van Console :)

[link]

2016. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én néha keverem. Főleg loop struktúrák hasonlóak különböző nyelvekben, de mégis kicsit mások annyira, hogy össze lehessen keverni. Nekem első nyelvem a Perl, és ezért néha dollárjellel kezdek változóneveket más nyelveknél is, vagy éppen pontosvesszőt teszek a sor végére. Főleg R alatt probléma a dollárjel, mert ott különben is elég sokat használjuk. Főleg azért keverem, mert folyamatosan 3-4 nyelvet (Perl, Python, R, Bash) használok egymással párhuzamosan. Persze azért nem olyan vészes, ritkán hasal el program emiatt, többnyire amint leírom, kiszúrom a hibát.
2016. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Ismerek pár prog nyelvet, szerencsére nem keverem.

Mindnek megvannak a maga feladatai...

2016. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Néha előfordul.
2016. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Előfordul.
2016. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Tulajdonképpen maga a programozás az egy elmélet arról, hogyan magyarázzuk el a számítógépnek azt a problémát, amit meg szeretnénk vele oldani!


Tehát nem nyelveket kell tanulni, hanem érteni kell hogyan kommunikál a számítógép!


Ha ezt megérted, akkor bármilyen programozási nyelven képes leszel megfogalmazni a problémát! (csupán a fejedben át kell konvertálni a dolgokat, pl. Pascalban WriteLn('Hello World!');, míg C-ben printf("Hello World!\n"); ...mind a kettő ugyanazt csinálja: kiírja a képernyőre a "Hello World!" szöveget, majd sort emel!


(...és nekem senki ne mondja, hogy pl. az Android programozásakor (ami alapvetően Java) majd fejből megjegyzi, hogy egy szenzor programozása esetén annak milyen elnevezésű eljárásai vannak... ...ezért segít az IDE, ahogy előttem is írták! ...persze ha napi szinten csinálja, mint egy időben én is, az megjegyez pár hülyeséget... :-) ...csakhát manapság már a programozók is ellustultak... :-))


Na és itt bonyolódik, ugyanis mindig a megoldandó probléma határozza meg a programozási nyelvet!


Tehát pl. régebben ha csináltunk egy hangfelvevő programot, akkor azt biztosan nem C#-ben (mert nem is volt még :-)) csináltuk, hanem kőkeményen hardware szinten Assembly-ben, ami még ráadásul egy szinttel magasabb is mint a gépikód... :-)


Manapság sok olyan nyelv van, amelyek az előzőleg jól bevállt szisztémákat ötvözik... ...pl. ha megtanulod a C-t, akkor tulajdonképpen tudni fogod a JavaScriptet, meg a PHP-t, meg persze a Java alapjait.


Vagyha a probléma alapvetően objektumok köré épül, akkor valamilyen objektumorientált nyelvet választasz (C++, Java, Smalltalk, stb.)


...és hiába akarsz objektumorientált nyelven párhuzamos végrehajtáson alapuló programokat írkálni, arra ottvan az Occam...


...a mesterséges intelligencia esetén, ahol meg állításokat fogalmazol meg, amelyeket feltételekkel kapcsolsz össze, nos ott jöhet a Prolog...


Nagyon jó taktika, hogy egyszerre csak egyvalamit csináljunk, és akkor nem keveredik! :-)

2016. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Én pl. 8-9 nyelven programozgattam abból 3-4 en komolyabb szinten. Ha papírra kéne leírni az algoritmusokat, hibásan tenném valószínűleg, mert keverném a nyelveket.

De rendesen gép előtt mint ahogy írták is, nem tudod összekeverni, mert az intellisense egyrészt nem egészítené ki ami már eleve feltűnő, másrészt meg alá is húzza a progi. Utána meg eszedbe fog jutni hogy ebben miket is kell használni. De amelyikeket napi szinten használod, nem fogod keverni. Ha már 1-2 hónapig nem használsz egyet, már keverni fogod az első 5 percben :D

2016. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!