Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pingelés (programhoz kell)...

Pingelés (programhoz kell) miért nem érek el néhány szervert?

Figyelt kérdés

A ping.exét használom tömeges pingelésre egy programomban, legalább is használni szeretném. A probléma már felmerül a 20-30-ik lekérdezésnél.


Bizonyos szerverekre olyan eredmény kapok, hogy reply from x.x.x.x: Destination host unreachable vagy simán request timed out. Viszont a böngészőmben ezeket a szervereket (amit a ping.exe nem tud) elérem.


Ilyen a 1000eskuvo.hu, 1000ut.hu, kormany.hu, stb..


Mikor felmerült a probléma, a hibakeresés első lépéseként manuálisan futtatam a parancsot a command promptban paraméter nélkül és az eredmény ugyan az volt.


Windows 8.1-en és Kali Linuxon egyaránt felmerült a probléma. A netem tökéletesen fut, a teszterek szerint.

Próbáltam használni az alap DNS kiszolgálót, és a Google ingyenes DNS-ét is (8.8.4.4), de az eredmény mindig ugyan az.


Tudna valaki nekem tippet adni arról, mi lehet a probléma? Az már eddig kiderült, hogy nem a programot készítettem el rosszul, ha a cmd.exe is ezt adja vissza :/


Minden segítséget köszönök.


2016. jún. 4. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szerver visszautasítja a kapcsolatot azon a porton ami pingelsz, vagy csak simán baszik válaszolni (DROP)
2016. jún. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Eszter76 válasza:

A timeoutoshoz megpróbálhatod, hogy csak simán lassú-e, ha option -w-vel növeled a timeout idejét.

Leírás:

[link]


Mivel a dest. host unreach.-ban van pl. kormany.hu, ezért gyanús, hogy ott vmi security issue lesz.


Itt találtam erre vonatkozóan leírást - sajna megoldást nem:

[link]

2016. jún. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A ping parancs 3. rétegbeli ICMP echo request csomagokat küld és azokra várja az ICMP echo reply csomagokat.


Két lehetőség van, ha nem kapsz választ:

* a pingelni kívánt szerver tűzfalában a távoli hosztokról érkező ICMP echo request csomagok szűrve vannak

* a pingelni kívánt szerver tűzfalában a távoli hosztoknak küldött ICMP echo reply csomagok szűrve vannak


A böngészőben azért éred el ennek ellenére ezeket a szervereket, mert a webszerver a 80-as (HTTP) vagy 443-as (HTTPS) TCP-portokon keresztül kommunikál, amit a szerver tűzfala átenged.

2016. jún. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos az ilyenek nekem nem jutnak eszembe, és a google sem ad ilyen pontos választ. Az alapján, hogy port-ra pingeljek megtaláltam egy PaPing nevű Open Source programot ami a fenti szervereket is eléri, tudja "pingelni".


Köszönöm a segítségeteket :)

2016. jún. 4. 05:58
 5/5 anonim ***** válasza:
De a Google nagyon is ad pontos választ, ha megnézed mi is a ping.
2016. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!