Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom azt lekodolni hogy...

Hogy tudom azt lekodolni hogy egy negyzetes matrix mellékátlótól barra levő elemek 1 -el kisebbek legyenek mint a mellekatlon levo adott elem?

Figyelt kérdés

így kéne kinézzen a matrix ha a mellekatlon levo elemek erteke 4.

1 2 3 4

2 3 4 0

3 4 0 0

4 0 0 0



2016. jún. 12. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:

<szemét>

Most elsőre az a válasz jutott eszembe, hogy leülsz, és legépeled, de hogy valamit segítsek is.

</szemét>


Fogsz 2 db ciklust, ahol a belső a sorok elemein megy végig.

Külső cv. legyen i, belső legyen j. Mátrix mérete legyen AxA. Ekkor megadhatod azt, hogy mennyivel legyen kisebb az adott elemed a mellékátló eleménél így: i+(A-j-1)


Tehát az 1-es értékű elem így jön ki: 1 = 4-(0+(4-0-1))

Az első 4-es a mellékátló eleme, a második a mátrix mérete.

2016. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress rá:

Manahattan-távolság

2016. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igy ez lett az eredmeny:

1 2 3 4

1 2 4

1 4

4

2016. jún. 12. 21:23
 4/8 A kérdező kommentje:
bocs kifelejtettem az i+ -t közönöm a segítséget :)
2016. jún. 12. 21:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Kicsit átalakitotttam mert így müködik jól n-((n-j)-1-i
2016. jún. 12. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer volt, hogy hasonló problémával találtam magam szembe. Akkor egységmátrixot kellett generálni. A két egymásba ágyazott for loop egy nagy szívás volt 10.000 méretnél az iterációk száma már számillió, és már nagyon sokáig tart a generálás. Nekem 60000-es méretű kellett volna, ahol már trükközni kellett.


Elég ugyanis csak a sorokon végigmenni, hiszen pontosan tudni lehet, hogy, ha az n. sorban vagy, akkor az n. számtól az x. számig lesznek számok, utána x-n db nulla lesz. Ezt for ciklus nélkül le lehet generálni. De gyanítom ez esetedben nem lesz probléma. :D

2016. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, elrontottam, de jobb is volt így, magadtól jöttél rá. (nem direkt volt)


@#6: ilyenre nem érdemes tömböt használni, legjobb valami mapot vagy hasonlót ("sparse matrix")

2016. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos elkerulhetetlen volt, egy program bemenete volt. :D
2016. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!