Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » DEEP LEARNING-es AI-val ki...

DEEP LEARNING-es AI-val ki lehetne dolgozni egy olyan algoritmust ami beszédhangból csinál élethű arcmimika animációt mintha Motion Scanninget használtak volna?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy a gép, a kitanulja, egyes beszédhangok kimondása milyen animációs mozgással járna, és egyre több ismételgetés után szinte megkülönbözhetetlen lenne a motion scan-től


költség nagyon durván redukálódna amint elkészülne



2016. jún. 19. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetne.
2016. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért?
2016. jún. 19. 09:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell próbálni. Ezekben a projektekben általában az kihívás, hogy a megfelelő feature-öket megtalálja az ember. Ehhez az egyik oldalról a fonológiában kell elmélyedni, a másik oldalról az anatómiában.

Nem hobbiprojekt az biztos.

2016. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni. A probléma megoldásához viszont ismerned kell a képfeldolgozást is hozzá. Az emberi arc feature-jei meg kell találni és a mozgásokból vektorokat kell generálni pl. SIFT-el. Ezeket a vektorokat fogod megetetni a neurális hálóval. Szerintem erre egy jól megválasztott mezei MLP is képes, egészen biztos hogy akkor a deep learning is megbirkózik vele.
2016. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most látom hogy fordítva gondoltad de ha az egyik irányban megy akkor a másikban is fog :)
2016. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Programozásban nem vagyok nagy király, úgy hogy egyenlőre csak érdeklődés szinten kérdeztem, köszi a válaszokat! :D
2016. jún. 19. 14:20
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

ezt találtam, habár azért még elég messze áll ettől:


https://www.youtube.com/watch?v=aL9wsEFohTw


de nem rossz, sokkal jobb mitn az ilyen crazy talkos megoldások :D

2016. jún. 19. 14:24
 8/10 A kérdező kommentje:

ez viszont nagyon durva:O


[link]

2016. jún. 19. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már van olyan gép, ami jobban olvas szájról, mint az ember, akkor lehet olyat is csinálni, ami ezt fordítva tudja.
2016. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen valamelyest hasonló
2016. jún. 19. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!