Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programnyelvel csak parancss...

C programnyelvel csak parancssoros programot lehet irni vagy ablakosat is?

Figyelt kérdés
Megterverezz designevel stb.

2016. jún. 28. 10:52
1 2
 11/17 Hominida ***** válasza:

Ablakos programokat DOS alatt futó C verziókkal is írtak már, az ablak nem a Microsoft találmánya. A gond csakis az, hogy a képernyőelemek deklarálása és kezelése marha sok munka, ha Windows-szintű kezelői felületet képzelünk el. Keress egy "Visual" nyelvet, és az nagyon leegyszerűsíti a dolgokat.


Egyébként a parancssoros és az ablakos nem az összes lehetőség. Lehet a program menüvezérelt, hotkey-vezérelt, ablak nélkül is lehet kezelhető egérrel és más beviteli perifériákkal.

2016. jún. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

# 5:

Amiből nincs hivatásos munkatapasztalatod, ahhoz inkább ne szólj hozzá, mert félreinformálod az ismerkedőket.


Köszöntem!

2016. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Hominida ***** válasza:
Eszembe jutott, hogy 1985-ben már írtak egy miniatűr Macintosh környezetet Commodore 64-re is, GEOS néven. :-) Mivel csak floppy háttértár volt, marha lassan töltödött be minden, de ha kivártuk, még WYSIWYG szövegszerkesztő is volt benne.
2016. jún. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"minden winapit használó kód olyan hosszú"


Az ablakosat úgy értettem, hogy rendszerszintű GUI, az pedig alacsony szinten op.rendszer API-n keresztül működik.

:D

2016. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Amiből nincs hivatásos munkatapasztalatod, ahhoz inkább ne szólj hozzá, mert félreinformálod az ismerkedőket."


Te már csak tudod, hogy nekem miből van, meg miből nincs. Aki pedig itt félreinformált valakit, az te voltál. Én csak egy kérdést tettem fel. Amit egyébként továbbra is megválaszolhatnál, mert rajtad kívül senki sem értette, hogy miről beszélsz.

2016. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ha már ennyire meg a szópárbaj, akkor még azt szeretném kérdezni, hogy ha később ablakos programot szeretnék csinálni akkor is parancssorosan kezdődik az egész.


Codeblocks-t töltöttem le és ott a console application-t választom ki vagy akkor mást?

2016. jún. 29. 13:06
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem, akkor eleve a GUI application-t érdemes választani.

[link]


Lehet persze a konzolos minimálból is kiindulni, csak akkor neked kell beállítani a fordítói és linker opciókat.

2016. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!