Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-t szeretnék tanulni...

Java-t szeretnék tanulni otthonról, hétköznap napi 4-5 órában, hétvégén 6-7. Milyen tanácsokat tudtok adni?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen programozási előismeretem, viszont nézegettem és elégé tetszik a nyelv. Angol elégé jól megy, autodidakta módon tanultam. (Bár van még mit tanulni) Jelenleg angol felirattal vagy anélkül nézek filmeket, sorozatokat. Szeretnék megtanulni javában programozni, milyen fórumokat (magyar, angol) ajánlotok? Milyen könyveket? OOP-ről hol találok valami bővebb leírást? (googlebe kerestem, de pl a miskolci egyetemnek is jelszóval van védve. ) MYSQL mellé mit érdemes még tanulni, mert azzal tisztában vagyok, hogy maga a java nem elég.

2016. júl. 6. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha valóban érdekel, hogy honnan érdemes haladni és angol nyelvtudás megvan akkor az alábbi javaslom.

Regisztrálj ide: [link]

Majd az access your benefits-nél a Pluralshight-ot kell aktiválnod. Ez szerintem a jelenleg elérhető legnagyobb online tutorial/oktató site programozáshoz.


Ha ezzel megvagy akkor kezdhetsz haladni szépen a beginner java kurzusoktól felfele, a lényeg, hogy ne kapkodj, hanem mindenen menj végig, minden program kódot, írj meg te is.


Ha az alap java, megvan OOP szemlélettel, akkor javaslom valami script nyelv database szinten Oracle elsajátítást. És már mehetsz is dolgozni jövő nyáron.

2016. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!