Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet javában . Srt...

Avatron kérdése:

Hogy lehet javában . Srt fájlt olvasni?

Figyelt kérdés
Valahol írták, hogy .srt fájlt ugyanúgy lehet olvasni mint .txt fájlt, de nekem nem működik. Nem tudja beolvasni.

2016. júl. 13. 15:46
 1/10 tabaki ***** válasza:
Pedig az .srt valóban csak egyszerű szövegfájl. Ha átnevezed .txt-re, akkor sikerül?
2016. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, mint bármilyen más szöveges fájlt, mert szöveges fájl.

Ha nem sikerül, akkor rosszul csinálod.

2016. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De átnevezni sem tudom .txt fájlra, mert windows 10-em van és ott valamiért nem sikerült.Én vagyok béna vagy tényleg nem lehet átnevezni?
2016. júl. 14. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Te vagy, és amúgy is tök fölösleges átnevezni.
2016. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:

„valamiért nem sikerült”

Jó, hogy pontosan leírtad, hogyan kísérleteztél, és hogy a Windows 10 milyen hibaüzenet kíséretében szegte szárnyát a próbálkozásaidnak...

Hogy a fenébe ne lehetne már átnevezni? Nem sok egyszerűbb alaptevékenység van a gép használata során.


Ettől függetlenül, valóban szükségtelen átnevezni, én az egésztől csak azt reméltem, hogy egyértelmű lesz: Nem a kiterjesztéssel van a difi.


Szerintem menjünk vissza az alapokig: TXT-fájl kezelése biztosan megy? Ha mondjuk az Anyám tyúkját elmented Jegyzettömbből, azt a fájlt garantáltan be olvasni tudod javában? És ha SRT kiterjesztéssel mented ugyanazt, akkor meg nem?

Éppenséggel a programrészt is közölhetnéd, amivel csinálod, hátha valaki egy pillantással kiszúrja a hibát.

2016. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A fájl átnevezését úgy értem, hogy a fájlt át tudtam nevezni, csak a fájl formátumát(.srt) nem tudtam átnevezni. Rányomtam, hogy átnevezés és a fájl nevének végén, nem írta ki hogy .srt, vagy .txt.


Egyébként, igen a text fájl kezeléssel tisztában vagyok, a programom be tud olvasni egy text fájlt, de egy srt fájlt nem. (Egyébként a programom egy felirat javító program lesz, és ezért kéne az srt fájlt beolvasni, majd pedig egy új javított felirat fájlt létrehozni) A programomat majd küldöm a hiba miatt(most telefonról írok azért nem tudom elküldeni).

2016. júl. 17. 15:02
 7/10 tabaki ***** válasza:

„nem írta ki hogy .srt, vagy .txt.”


Ugye, nem arra célzol, hogy a Mappa beállításaiban nálad még mindig be van pipálva az „Ismert fájltípusok elrejtése”? Mert a tünetek arra utalnak...

A jobb gombos menü Tulajdonságok pontjában sem találod a kiterjesztést?


A dolog ettől még továbbra sem érthető, az .SRT „formátum” valójában egyszerű szöveg (plain text), más kiterjesztéssel. Jegyzettömbbel be tudod olvasni? Kíváncsian várom a programodat is, nem mintha tudnék javául, de gyanús, hogy valami anélkül is felismerhető disznóság rejlik a háttérben.

2016. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocs emberek, és bocs Tabaki, hogy ilyen hülye kérdést tettem fel. így már tényleg mutatja az ismert fájl típusokat(csak ki kellett pipálni).Kérdésem tényleg elég primitív volt, egyébként itt van a programom. Remélem megtaláljátok menne a hibát.


package test;


import java.util.Scanner;

import java.io.File;

import java.io.BufferedWriter;

import java.io.FileWriter;


class Test {


public static void main(String[] args) {


Scanner keyboard = new Scanner(System.in);

//Megkérdezi a másolandó fájl nevét, és létrehozza a fájl dupláző fájl deklarációját

System.out.println("File:");

String a = keyboard.next();

File file = new File(a);

File create = new File(file + "_copy" + ".srt");

String word;


try {

//duplázza a fájlt "(fájl)_copy.srt" néven

create.createNewFile();

Scanner copy = new Scanner(file);

FileWriter fw = new FileWriter(create);

BufferedWriter bw = new BufferedWriter(fw);

//átmásolja a sorokat az új fájlba

while(copy.hasNextLine()) {

word = copy.next();

bw.write(word);

bw.newLine();

System.out.println(word);

}

bw.close();


}catch(Exception e) {

System.out.println("You got an error");

}

}

}

2016. júl. 18. 17:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem konnyebb fajlt masolni egy szimpla egysoros metodussal: [link]


Konzolbol forditod amugy a programot, hogy nem tudod debugolni? Masreszt teljesen mindegy a fajltipus, mindegyik bitekbol all.

2016. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hú emberek. Esküszöm, hogy ma teljesen hülye vagyok.Működik a programom, csak én a mappában az "elérési út másolása" gombra nyomtam rá, és nem vettem észre, hogy az idézőjeleket tesz az elérési úthoz. De azért köszönöm a válaszokat, és az előzőnek is köszönöm a linket!
2016. júl. 18. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!