Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írjak unit tesztet...

Hogyan írjak unit tesztet állásinterjún (Írjak-e egyáltalán)?

Figyelt kérdés

Írásbeli beugró írni függvényt ,ami megcsinál egy bizonyos feladatot.

Függvény nem gond, unit teszt nincs kikötve.

Én mégis írnék ilyenkor ,hogy a jobb?


public boolean doIt(String text){

...

...

return ...;

}


a, simán soroljak fel teszteseteket? pl null, "", text amire false, text amire true jön vissza.


b, konkrét teszt kódot írjak rá

c, konkért teszt kódot írjak rá junit-ban

d, ne írjak tesztet ,mert nem volt kikötve



2016. júl. 20. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Akár az interjún is megkérdezheted, kérnek-e, plusz pont-e. De szerintem, ha marad időd és lelkierőd, írj.


Én sima assert-eket írnék: egyszerű, kifejező, nem kell hozzá lib, gyorsan megvan + mutatja, hogy mélyen ismered a Java nyelvet.


assert !doIt(null);

assert !doIt("");

assert doIt("erre true-t dob");


Futtatáskor az -ea kapcsolóval aktiválod őket és kész.

2016. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Unit teszt papíron? Sok értelme van.
2016. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szerinted miért nincs?
2016. júl. 21. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így fordítva nehéz lesz megmagyarázni, hogy miért nincs. Főleg, mert nem tudom, hogy egyáltalán miért akarsz. Csak úgy(utólag)? TDD(új teszt->kód továbbfejlesztése)?

De akkor leírom, mit gondolok:

a függvényt (feltételezem) azért kérik, hogy lássák, hogy tudsz programozni, és ismered valamennyire a nyelvet is, amiben kérik.

Tehát lényeg, hogy milyen a kód, nem csak az, hogy működik, mert akkor kész binárist kérnének, vagy ilyesmi. Nem lefuttatni akarják, hanem megnézni. A tesztnek meg csak egy értelme van, hogy lefusson, és adjon egy booleant(kb). Szerintem se az nem kihívás senkinek az esetében, hogy tudja, mit akar tesztelni, se az, hogy megtanuljon 5 perc alatt egy testing frameworköt/környezetet. Ezért gondolom, hogy nincs értelme, nem lehet belőle semmit látni. (főleg, hogy nem kérték, nyilván oka van)


Ha eddig nem érthető, akkor még annyi, hogy lenne értelme a tesztnek, ha mondjuk kiadnának egy feladatot gépen, hogy csináld meg, és mutasd be X perc múlva. Mert akkor tudnád tesztelni a saját kódodat, amíg elkészülsz. De papíron a tesztből csak a teszt kódja látszódik -> azaz a nagy semmi.


Most te jössz.

2016. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy elhagyása esetén arra gondolhatnak, hogy nem is hallott a unit tesztről.

Tudom...ők nem kérték, de lehet ,hogy épp azért ,mert kiváncsiak voltak rá, kinek jut eszébe.

2016. júl. 22. 20:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Á, értem, ez esetben komment:


// kéne ide unit teszt is :)


pipa

2016. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Válaszomkor nem realizáltam, hogy papíros tesztről van szó. :) Ez esetben egyetértek #4-el: teljesen fölösleges.


> elhagyása esetén arra gondolhatnak, hogy nem is hallott a unit tesztről


De most ilyen alapon akkor pom.xml-t is írhatnál mellé, meg i18n-el csinálhatnád a kiíratásokat, etc...


Egyszerű a feladat: arra válaszolj, amit kérdeznek. :) Ha algoritmust kérnek, írj algoritmust. Ha unit tesztet kérnek, írj azt.


> kiváncsiak voltak rá, kinek jut eszébe


Ezt pedig egy egyszerű kérdéssel le lehet tudni az elején: "Írjak unit tesztet is?"

2016. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2016. júl. 23. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!