Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Írni szeretnék egy programot,...

Írni szeretnék egy programot, amely CMD alapokra épül. Melyik programmal lehetne egy ilyet?

Figyelt kérdés

Programozás terén annyira nem vagyok csak szűz, hogy régen GTA SA-ban Pawnoban játszogattam, mikor még saját kis szerverünk volt, bár ebből szinte semmi sem maradt meg. Az ötlet onnan jött, hogy nyaralok és reggelente nincs mit tennem míg a család alszik, és internet sincs, csak mobilnet és a laptopról osztom. A lényeg, hogy kedvet kaptam hozzá, pedig igen, tudom, van ezer annyi program, de gondoltam írnék egy sajátot :)

Ha vagytok annyira jó arcok akár azt is leírhatnátok, hogy honnan tudnék informálódni, hogy milyen parancsokkal is írhatok egy ilyet.

Nem lenne nagy történet, lenne egy ablak, amiben lennének opciók. Lenne egy indítás (netsh wlan start hostednetwork), ami váltana leállításra, amint bekapcsolom, lenne egy kis doboz benne ami mutatná a csatlakozott eszközöket és lenne egy ssid és egy key állítás. :)

Tehát csak ennyit szeretnék. Aki erre tudja, hogy melyik progi lenne a legalkalmasabb, előre is köszi :)



2016. aug. 4. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
notepad++
2016. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha notepadban meg is írom, milyen kiterjesztésben mentsem el?
2016. aug. 4. 08:32
 3/5 anonim ***** válasza:
ha linux akkor gondolom .SH
2016. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SimkoL ***** válasza:
Ha Windows akkor a Batch, VBS és esetleg HTA kulcsszavakra keress rá. A HTA-ra mutatom az egyik példámat: [link] a lényege, hogy HTML - weblap ' a külső és VBS a belső - vezérlés -.
2016. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyerekek. :D

Linuxra - Bash és társai

Windowsra - pl.: PowerShell (nem mondom, csak tudom, hogy van, de azt nem, hogy csak ez)

2016. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!